Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ ДО БОЛГРАДСЬКОГО МІСЬКОГО ГОЛОВИ СЕРГІЯ ДИМИТРІЄВА

24 Жовтня 2022 12:13
Ганна Ковальова
ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ ДО БОЛГРАДСЬКОГО МІСЬКОГО ГОЛОВИ СЕРГІЯ ДИМИТРІЄВА

Проєкт «Махала дізнається» продовжує свою роботу. Ми оголосили збір питань до КП «Горводоканал», але отримали різні питання, які виходять за компетенцію КП, тому вирішили звернутися відразу до міського голови.
Він відповів нам про вивіз сміття, боротьбу з боржниками, стан якості води у водопроводі, небезпеку зміління озера та готовність громади до опалювального сезону.

– Коли буде здійснена обрізка сухого дерева на вул. Терещенко? Дерево старе та нависає над будинком.

– Тут повинно бути рішення виконкому на обрізку чи видалення, якщо воно є, то треба звернутися до КП «Горводоканал». Якщо дерево небезпечне для людини, то вони приберуть його в першу чергу.

– Чому вода з кранів має неприємний запах?

– Можливо це пов’язано з хлором. Ніякого болотного чи іншого запаху бути не повинно. Ми споживаємо воду з озера, в літню пору воно цвіте – це проблема. За вимогою санепідемстанції (ред. стара назва, зараз – Болградський міжрайонний відділ лабораторних досліджень ГУ «ООЦКПГ МОЗ») ми до води додаємо хлор. 

Ми розуміємо цю ситуацію, тому в місті збудовано п’ять бюветних комплексів, які видають воду мешканцям безкоштовно. 

Щобільше, ми продовжуємо модернізацію водогону. Замовили проєктно-кошторисну документацію для очисних споруд, не дивлячись на воєнний стан. Зараз таки платежі не пропускають, але ми знайшли проєктанта, який погодився виконати роботу  та отримати кошти вже після скасування воєнного стану. 

Коли в нас будуть відповідні документи, ми почнемо шукати кошти на здійснення реконструкції. Це недешеве задоволення. Якщо все це ми зробимо, то навряд чи той тариф на воду збережеться. Скоріш за все він збільшиться, але й покращиться якість води. 

Зараз ми мали можливість закупити труби, задвижки та інші матеріали, для того, щоб проводити роботи не тільки по місту. Ми розглядаємо можливість модернізації водогінних мереж у селах Оксамитне та Тополине. 

– Ви маєте на увазі реверсивний водогін з очисних споруд в Болграді в зворотну сторону до села Оксамитне? 

– Ні! Я говорю про обв’язку села Оксамитне, у Тополиному ситуація краще, а от у цьому селі потрібно міняти трубу. Щодо реверсу, так, його треба також проєктувати. Ми будемо це робити. Ведемо переговори з проєктними організаціями. Фінанси на це в нашому бюджеті є.

– Дуже багато безпритульних собак, особливо у І містечку. Як вирішується ця проблема?

– Служба по відлову тварин працює. Якщо є якісь зграї, то про них треба сповіщати «Горводоканал». Але є така ситуація, коли наша служба приїздить, щоб спіймати тварину, то знаходяться люди-захисники. Ці люди відбивають собак від служби. А іншим ці собаки навпаки заважають. Все одно звертайтеся, в нас відповідальні хлопці працюють. Дзвонить, це стосується не тільки міста, але й кожного населеного пункту громади.

– Хто в місті відповідає за благоустрій дитячих майданчиків? В І містечку майданчик жахливий.

– Всі майданчики, окрім того, що біля собору, були зроблені за спонсорські кошти. Біля собору ми будували його у співфінансуванні з обласним бюджетом. 

Але ці майданчики прийняті на баланс до міської ради. На початку року було незрозуміло, яким чином їх ремонтувати, я маю на увазі, як за це сплачувати. Але місто заклало гроші на їх ремонт.

– Далі цілий комплекс питань стосовно вивозу ТБО. Одне з них: що буде з тими людьми, які не сплачують за вивіз сміття?

– По місту трохи простіше. Бо люди укладають один договір на сміття та воду. Наша адмінкомісія приймає заходів стосовно укладання та контролю цими договорами. Також були складнощі у селі Залізничне, там люди не хотіли укладати, посилаючись на високий тариф. Але він не такий дорогий порівняно з іншими громадами. Ми вивозимо сміття з віддалених сіл, наприклад Владичень. 

На сьогодні існує мораторій на стягнення боргів. Але це не означає, що борги прощають, ні, воєнний час закінчиться й борги треба буде сплатити, у тому числі через суд. 

Також зараз по селах видаються контейнери для сміття, але їх отримають лише ті, хто мають договір та не мають богів. 

До нового року ми спробуємо закупити великі баки, щоб сортувати сміття. Зараз ми збираємо лише пляшки з пластику, але плани в нас на макулатуру та скло. Близько 40 комплектів ми купимо та розставимо по місту та селах. Далі нам залишиться тільки лінія по сортуванню сміття. 

– Перспектива звичайно райдужна, але в селах зберігаються звалища, що ви будете з ними робити?

– А хто жбурляє туди сміття? Ми працюємо з ТБО близько двох років. Стабільно вивозимо сміття з кожного населеного пункту громади. Збоїв майже не буває. Раніше все це сміття зберігалося в селах. З Виноградівки сміття взагалі не вивозилося, та воно опинялося у ярах. Під час повені люди відчули на собі що це таке. Це сміття винесло водою, воно потрапило в центр села, у двори людей, на берегову лінію озера. Але зараз мешканці Виноградівки відповідально ставляться до вивозу сміття. 

Більшу його частину ми вивозимо, але все одно залишаються люди, які викидають сміття у яри.

– Заборгованість за сміття, це не єдина заборгованість, є ще за воду. КП «Горводоканал» має мільйонні борги. Як ви з цим боретеся, чи не призведе це до банкрутства КП? 

– Так, борг є. Більша частина мешканців сплачує за послуги. КП працює і буде працювати ми тримаємо ситуацію під контролем.

– Яка ситуація з озером Ялпуг, наскільки воно обміліло?

– Зараз відмітка  1,5 метра. Для нас це критично. Але, я думаю, ми витримаємо. Для забору води в нас є 40 сантиметрів, тобто вода ще потрапляє у канал забору. Далі будемо поглиблювати цей канал екскаватором. Якщо тенденція зміління збережеться в наступному року, то це стане величезною проблемою.

Це питання ми ставимо на відповідних комісіях при обласній адміністрації. Начальник Одеської ОВА Марченко ставив питання відновити роботу тих станцій, які можуть перекачувати воду до озер. Ми їздили на неї дивитися, але в найближчому майбутньому вона навряд чи запрацює. 

До обласного бюджету поданий кошторис для будівництва водогону з Кілії до Болграду. Якщо цю роботу профінансують, то буде надія, що в Болграді буде альтернативне джерело води.

– Але Ви в червні скептично ставилися до цього водогону?

– Краще щоб він був! Якщо буде альтернатива, то ми зможемо приймати рішення щодо покращення наших систем і екологічних умов самого озера.

– Чи можливо заповнити озеро з Дунаю через шлюзи?

– Ні. Рівень в річці замалий – на 1,5 метра нижче, ніж в озері. Якщо ми відкриємо шлюз, то ми зіллємо всю воду з Ялпуга.

– Чи готова громада до зимового періоду?

– Якщо брати КП «Горводоканал» з розчищення снігу на дорогах, то готові. Техніка є, соль є, пісок теж. Ми все закупили та розвезли по селах. 

Що стосується соціальних об’єктів, то школи та дитячі садки в нас опалюються газом, альтернатив немає. Але вони можуть, якщо що, перейти до дистанційного навчання. 

Але головною проблемою є опалення лікарні. Ми поставили генератори, але це для підтримки електроспоживання, не для опалення. 

Ми беремо участь в проєкті «Говерла» від USAID, де ми визначили проблемні питання лікарні. Нам потрібна модульна котельня, бо будувати на цей час щось капітальне майже неможливо. Але щось невелике модульне – це можливо. Від цього проєкту ми отримали та отримаємо багато допомоги, яка потрібна громаді.

– Дякуємо за відповіді на наші питання та на питання наших підписників.

– І вам дякую, я завжди радий відповісти на запитання громадян, на будь які питання стосовно життя громади.

Бесіду вів Серафим Савченко

Відеоверсію інтерв’ю можна переглянути на нашому Ютуб-каналі за посиланням.

Нагадаємо, що періодично під постом «Махала Дізнається» в наших соціальних мережах – Фейсбук та Інстаграм – ви можете залишати хвилюючі вас питання.
Ми ж зі свого боку зобов’язуємось підготувати ВІДЕОВІДПОВІДІ на них від чиновників, фахівців чи експертів.

Перший випуск проєкту був присвячений гуманітарній допомозі в Болградському районі під час дії воєнного стану.

Другий випуск проєкту стосувався роботи головного медичного закладу району – Болградської центральної лікарні.

Третій випуск проєкту присвячений роботі Болградського Центра надання адміністративних послуг.

Четвертий випуск проєкту присвячений роботі Болградської районної військової адміністрації.

Поділитись
Зараз читають