Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Редакційна політика

МАХАЛА — ІНТЕРНЕТ-ВИДАННЯ ПРО ЖИТТЯ ГРОМАД ПІВДНЯ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Наша місія — сприяти формуванню у мешканців громад півдня Одеської області і в цілому в Україні особистих та економічних свобод, правової держави і соціокультурного розмаїття.


Наша мета — достовірне, збалансоване та оперативне інформування аудиторії про все, що відбувається на півдні Одещини і Україні та світі у сферах політики, бізнесу, технологій, здоров’я і спорту, культури, збереження традицій, культурних, історичних цінностей.


Ми не тільки інформуємо, а й надаємо майданчик для думок авторів, компетенції яких редакція довіряє.


Махала не пов’язана з будь-якими політичними силами, релігійними, комерційними або некомерційними структурами.

Ключовий критерій вибору тем, пріоритетів і приводів для редакції — цінність для аудиторії.

Сайт Махала публікує статті і відеоматеріали, які були розміщені в районній газеті «Дружба», або на Youtubе каналі Махала.


Для нас немає заборонених або незручних тем. Ми пишемо про все, що не суперечить законодавству України.

Структура власності


Інтернет-видання “Махала” створене громадською організацією “Важливо” у жовтні 2020 року і повністю належить йому.


Дотримання журналістських стандартів


Достовірність


Журналісти Махали докладають максимум зусиль, щоб публікувати лише перевірені факти.
Всі факти й оціночні судження, опубліковані нами, мають чітко вказане джерело. Ми віддаємо пріоритет власній інформації або публікуємо інформацію з першоджерела.


Ми використовуємо з гіперпосиланням дані інших медіа — але тільки тих, чия репутація дозволяє вважати їхню інформацію надійною.
Ми перевіряємо інформацію із соціальних мереж, перевіряючи справжність опублікованих документів, фото і відео.
Ми завжди вказуємо автора публікації.


Оперативність


Махала публікує новини якомога швидше, не жертвуючи достовірністю і точністю. У випадках, коли новина має значний суспільний інтерес, ми публікуємо додаткову розширену інформацію або відеорепортаж.

Точність

Махала приділяє особливу увагу точності цитат, імен, посад, власних назв. Ми не вириваємо цитати з контексту, а подаємо інформацію такою, як вона є.


Об’єктивність і збалансованість


Махала зобов’язується відображати різні точки зору, не уникати гострих тем, не замовчувати факти і не маніпулювати ними, публікувати полярні думки і оцінки незалежно від їх політичної, корпоративної та національної належності.


Різні точки зору на конфліктні теми публікуються в межах одного матеріалу. Якщо оперативно не опублікована позиція однієї зі сторін, її коментар обов’язково подається пізніше у форматі, який редакція вважатиме актуальним на момент публікації. Якщо одна зі сторін відмовляється від коментарів, ми фіксуємо цю відмову і повідомимо про це читачам.

Для аналізу ситуацій, подій і фактів Махала залучає експертів, чия незаангажованість і компетентність підтверджені історією їхніх публікацій в медіа.

Жодна з політичних сил і комерційних структур не може мати преференцій у висвітленні її позиції.

Повнота


Ми піклуємося про повноту інформації, яку публікуємо, і використовуємо всі можливості дати відповіді на запитання, що сталося, де, коли, чому і що це означає.


Відокремлення фактів від коментарів

Ми відокремлюємо факти від коментарів, а коментарі журналістів від коментарів експертів. У новинах не допускаємо оціночних суджень редакції і журналістів.


Ми прагнемо привернути увагу аудиторії до наших публікацій, тому допускаємо метафори або гру слів у заголовках. Однак ми не використовуємо маніпулятивні та оціночні заголовки в новинах.
Робота з джерелами, анонімні джерела

Всі факти й оціночні судження публікуються із зазначенням джерела.
Ми допускаємо використання інформації анонімних джерел за дотримання таких умов: йдеться про суспільно значущі факти, розкриття джерела загрожує його життю, здоров’ю або професійній діяльності, компетенція і надійність співрозмовника підтверджені історією його взаємодії з журналістами Махала.

Узгодження інтерв’ю і цитат

Ми виконуємо вимоги законодавства України щодо авторського права. Якщо особа, яка дала інтерв’ю або коментар для публікації, попросила про узгодження тексту, редакція надає таку можливість.
Ми також залишаємо за собою право опублікувати інтерв’ю, навіть якщо воно не узгоджене. У цьому питанні Махала керується міжнародними стандартами журналістики і правом читачів знати суспільно значущу інформацію.


Виправлення помилок, право на спростування і право на відповідь


Після виявлення помилок вони виправляються в найкоротший можливий термін автором або редактором матеріалу.

Про наші помилки ви можете повідомляти нам, використовуючи контактні дані редакції, а також безпосередньо авторам і/або редакторам, зазначеним у публікації.
Видалення матеріалів

Махала не видаляє матеріали, які комусь не сподобалися і не змінює їх зміст на вимогу героїв публікацій.

Право на спростування


Будь-яка особа, згадана в публікації, батьки неповнолітніх, а також уповноважені представники юридичних осіб мають право звернутися до редакції з вимогою спростування, якщо вважають, що інформація про них не відповідає дійсності.


Вимога спростування має бути відправлена електронною поштою або в паперовому вигляді. У такому листі має бути чітко сказано, про яку саме публікацію йдеться і які саме факти автор вважає недостовірними, а також як саме все є насправді. У письмовій вимозі спростування мають бути підтверджені повноваження особи, яка звертається з претензією. Якщо вимога спростування відправлена електронною поштою, то повноваження учасника претензії мають бути підтверджені електронним цифровим підписом.

Махала не публікує спростувань за телефонним дзвінком або на підставі повідомлень у месенджерах редакторам і журналістам.

Махала залишає за собою право перевіряти факти і оцінки, висловлені авторами претензій, а також аргументовано відмовляти в публікації спростування.

Махала не публікує спростувань, які містять:

недостовірну інформацію;

протиріччя рішенням або вирокам судів, що набули чинності;

заклики до захоплення влади і насильницької зміни конституційного ладу;

посягання на суверенітет і територіальну цілісність України;

розпалювання міжнаціональної, релігійної та расової ворожнечі;

пропаганду насильства та жорстокості;

порнографічні матеріали;

пропаганду держави-агресора і виправдання окупації території України;

пропаганду тоталітарних режимів, агресивної війни;

інформацію, яка є втручанням у приватне життя (крім випадків, передбачених законом);

інформацію, яка може розкрити особистість неповнолітнього правопорушника без згоди його законних представників.

Право на відповідь


Якщо інформація в публікації є достовірною, або ставить під сумнів репутацію фізичної або юридичної особи, то редакція може надати право на відповідь.


Рішення про формат відповіді (новина, інтерв’ю, колонка) ухвалюється редакцією. Текст такої публікації не спростовує редакційний матеріал, однак може містити нові факти, думки і контекст, які впливають на оцінку ситуації аудиторією. Редакція повідомляє автора претензії про дату та формат публікації його відповіді.

Авторське право


Махала використовує матеріали, відео і фотографії інших авторів виключно відповідно до норм законодавства України, а також відповідно до вимог авторів і/або першоджерел публікацій.

Використання матеріалів, фотографій без дозволу автора, але з обов’язковим зазначенням його імені і першоджерела публікації допускається нами виключно з дотриманням таких умов:

публікація цитат (коротких уривків) в обсязі, виправданому поставленою метою, зокрема цитування інших медіа у формі оглядів преси, якщо воно зумовлене контекстом матеріалу;


републікування фото або відео, знятих під час публічних подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою;


цитування або републікування матеріалів інших ЗМІ виключно відповідно до правил, які встановило першоджерело для використання своїх матеріалів.

Етичні стандарти роботи з інформацією


Висвітлення приватного життя

Ми поважаємо право на приватне життя і право на захист честі і гідності. Однак Махала залишає за собою право на журналістські розслідування та збір даних щодо осіб, які виконують суспільно значущі функції і/або які мають значний вплив у різних сферах суспільного життя. У публікаціях про таких осіб суспільна значущість зібраної інформації має вищий пріоритет у порівнянні з правом на приватне життя.


Захист прав неповнолітніх


Махала з обережністю публікує матеріали про події, в яких фігурують діти.
Ми не розкриваємо імен неповнолітніх, які мали або могли мати стосунок до протизаконних дій або стали учасниками подій, пов’язаних із насильством.

Інформація, яка містить шокуючі деталі


Ми прагнемо обмежити доступ неповнолітніх до матеріалів, які в будь-якому вигляді містять деталі трагедій, зображення загиблих, частин тіл і біологічних компонентів. Ми не публікуємо описів і сцен самогубств.

Презумпція невинуватості


Махала дотримується принципу презумпції невинуватості. Щодо осіб, які підозрюються у вчиненні злочину, допускається невинуватість доти, поки їхня провина не буде доведена в порядку, передбаченому законодавством, і встановлена вироком суду, що набув чинності. До рішення суду ми не називаємо людей злочинцями.

Повідомлення про конфлікт інтересів


Журналісти та редактори намагаються уникати будь-яких зв’язків, які можуть поставити під сумнів їхню неупередженість, не беруть участі в політичних заходах, не використовують в особистих цілях статус співробітника медіа.


Якщо у журналіста є конфлікт інтересів щодо будь-якого аспекту запланованої публікації, він зобов’язаний повідомити головного редактора, за необхідності таке повідомлення публікується і в редакційному матеріалі.


Ми допускаємо участь журналістів у престурах, витрати в яких оплачуються організаторами, однак ми не беремо жодних зобов’язань щодо публікацій за підсумками престурів. Що, як і коли публікувати за підсумками цих поїздок (і чи публікувати взагалі) — вирішує редакція.


Журналіст, редактор або будь-який інший співробітник видання не можуть приймати дорогі подарунки або будь-які грошові нагороди від компаній, організацій, державних установ, політиків або влади.


Відмова від будь-яких форм дискримінації

Неприйняття будь-яких проявів дискримінації є одним із ключових наших стандартів/
Махала надає рівні можливості для висловлювань представників різних етнічних груп, рас, поколінь, статей, віросповідань і соціальних статусів.

Ми вважаємо неприпустимими:


дискримінаційні висловлювання на адресу людини або групи людей на підставі їхньої статі, раси, національності, релігії, географічного походження, сексуальної орієнтації або іншої ознаки;


публікацію матеріалу, спрямованого на розпалювання ворожнечі на адресу людини або групи людей на підставі їхньої статі, раси, національності, релігії, географічного походження або іншої ознаки;
створення негативних образів груп людей на підставі їхньої статі, раси, національності, релігії, географічного походження або іншої ознаки; поширення гендерних стереотипів;

некоректне або недоречне надання значення гендерним, фізичним характеристикам людей, їхньому сімейному або цивільному статусу.

Гендерна політика в редакції

У внутрішньоредакційній поведінці є неприпустимим:


харасмент (сексуальні домагання);

психологічний тиск, вербальна зневага, приниження за ознакою статі / гендерною ознакою;

сексистські жарти й анекдоти;

перешкоджання в роботі, стигматизація за ознакою статі;

підбурювання до ворожнечі, насилля.


У професійній діяльності журналістки та журналісти:


дотримуються гендерного балансу при підготовці матеріалів;


не використовують і не поширюють стереотипних образів фемінності та маскулінності щодо жінок і чоловіків та дискримінаційного, сексистського контенту (як текстового, так і візуального);

сприяють видимості жінок у політичній, економічній, воєнній та інших сферах, які стереотипно вважаються чоловічими, а також видимості чоловіків у сферах, які стереотипно вважаються жіночими, – сфера розваг, моди, освіти, піклування про дітей та сім’ю тощо;

при висвітленні різноманітних суспільно-політичних тем, професійних здобутків (успіхів) жінок не акцентують уваги на їх зовнішності (одяг, зачіска, макіяж, аксесуари тощо), не запитують, чи є в них час на сім’ю, господарство тощо;


уникають засудження, оціночних суджень щодо життєвого вибору жінок і чоловіків;

використовують фемінітиви на позначення професій, посад, видів діяльності, зайнятості жінок;

систематично висвітлюють питання гендерної дискримінації в побуті / сім’ї, діловій сфері, бізнесі, при здобутті професії, працевлаштуванні та оплаті праці, побудові кар’єри, участі у воєнних діях, участі в громадсько-політичному житті тощо.


Редакція:

забезпечує всім працівникам і працівницям рівні умови для навчання та кар’єрного зростання;


не ділить теми майбутніх матеріалів (а отже – і завдання) на «жіночі» та «чоловічі», тим самим не підтримує стереотипи і дає можливість всебічного розвитку та реалізації своїх співробітників і співробітниць;
забезпечує необхідні умови для комфортної роботи та рівну оплату праці та для жінок і чоловіків.


Поведінка у соціальних мережах

Викладені вище журналістські та етичні стандарти роботи з інформацією стосуються і всіх офіційних сторінок газети Дружба-Махала у соціальних мережах. До повідомлень у них ми ставимося так само, як і до новин на сайті.

На офіційних сторінках видання у соціальних мережах не може бути таких постів:


Вітання чиновників незалежно від приводу.


Особисті пости журналіста або редактора, розміщенні від імені спільноти.

Оціночні судження, підтримка чи нав’язування певних точок зору.


Шокуючі та неетичні фото (приміром, з жертвами аварій, пожеж).


Коментарі, що містять грубі образи, нецензурну лексику, відвертий спам чи рекламу — видаляються зі сторінки.

Керівництво редакції не диктує штатним журналістам і співробітникам, як поводитися і що публікувати на особистих сторінках соцмереж. Однак ми рекомендуємо дотримуватися стриманого тону і доказового стилю дискусій, а також уникати будь-яких проявів, які можуть поставити під сумнів незалежність і неупередженість, а також протирічать редакційній політиці видання, де працюють співробітники редакції.

Політика взаємодії з аудиторією


Редакція використовує всі доступні канали комунікації для обліку відгуків і пропозицій аудиторії.


Під кожною нашою публікацією доступні повідомлення про помилки, опція коментаря і можливість написати до редакції.


Ми пропонуємо писати нам коментарі, залишати скарги, подавати пропозиції щодо наших матеріалів і тем для висвітлення, допомагати нам з джерелами інформації, надавати експертизу, а також активно долучатися до опитувань на сайті і коментувати наші публікації в соцмережах: Facebook , Instagram , Youtube , Telegram


Ми регулярно проводимо опитування серед передплатників для того, щоб зробити наш продукт ще кращим.

Маркування реклами, реклама і редакційна незалежність


У продажах реклами Махала керується нормами Закону України «Про рекламу» та інших законодавчих актів, що регулюють рекламні та спонсорські прояви у медіа.


Махала не публікує немаркованої реклами. Це означає, що будь-яка публікація, яка оплачена сторонньою юридичною або фізичною особою, містить спеціальне позначення.

Рекламні статті мають позначку – «На правах реклами», «Політична реклама».


Публікація на правах реклами означає, що контент наданий рекламодавцем або виготовлений редакцією, але узгоджений із рекламодавцем. За зміст рекламних матеріалів несе відповідальність рекламодавець, і такі матеріали не є журналістикою.


В рамках договір про висвітлення діяльності влади редакція може друкувати матеріали про роботу в громадах. Такі матеріали мають маркування – «В межах програми про висвітлення діяльності»
Редакція залишає за собою право відмовити в публікації рекламних матеріалів, якщо вони суперечать місії Махала.

Фінансування


Махала фінансується за рахунок ТОВ «ДРУЖБА-РЕГІОН», а також за рахунок власних доходів та грантової підтримки.


Правила використання матеріалів інтернет-видання


Ці правила поширюються на всі авторські матеріали (текст, фото, відео, ілюстрації), розміщені на сайті та створені його колективом або на його замовлення.


Передрук авторських матеріалів заборонений, але дозволений рерайт або цитування з обов’язковим гіперпосиланням на наш сайт у першому-другому абзаці або місці цитування.


Заборонено обрізати водяні знаки на фото. Завжди слід вказувати авторство фото та ставити гіперпосилання на сторінку нашого сайту, з якої взяті фото.