Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

СПЕЦПРОЄКТ «МАХАЛА ДІЗНАЄТЬСЯ»: ЯК БОЛГРАДСЬКА РАЙОННА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ ВИРІШУЄ ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ У ВОЄННИЙ ЧАС

29 Вересня 2022 12:33
Ганна Ковальова
СПЕЦПРОЄКТ «МАХАЛА ДІЗНАЄТЬСЯ»: ЯК БОЛГРАДСЬКА РАЙОННА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ ВИРІШУЄ ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ У ВОЄННИЙ ЧАС

Наше видання продовжує проєкт «Махала дізнається», в якому ми збираємо питання від наших читачів через соціальні мережі та адресуємо їх відповідним чиновникам, керівникам. Цього разу вони мали змогу поставити питання Геннадію Бамбурі, начальнику Болградської районної військової адміністрації.
Мова йшла про допомогу територіальній обороні, готовність закладів освіти до опалювального сезону. Також ми дізнались чому знову не працює сирена і отримали реакцію на смертельне ДТП в Болграді під час дії комендантського часу.

– Чому у Болграді не працює сирена?

– Сирена не працює, бо вона стара, їй більше ніж 30 років, і вона вийшла з ладу. Зараз міською радою проводиться процедура закупівлі нового обладнання, яке буде не просто сиреною як «ревун», а й системою оповіщення. Тривають тендерні процедури, але, за інформацією Болградської міської ради, з 20 жовтня ця система запрацює.  Це питання ми тримаємо на контролі. 

– ВПО з Одеси з двома дітьми – в будинку нема де купатися, немає газу для обігріву будинку.

– В даній ситуації потрібно розуміти, де знаходиться ця родина. По-перше, потрібно звернутися у відділ соціальної допомоги міської або сільської ради. В нас є місця для розміщення ВПО, і будуть прибувати нові люди з зон, де ведуться активні бойові дії. Якщо в громаді питання людини не буде вирішене, то треба звернутися до управління соціального захисту Болградської районної військової адміністрації.

– Чи надається допомога по втраті годувальника?

– Так, надається. Є відповідна постанова Кабміну. Цим займається Пенсійний фонд, треба звернутися до них чи до Управління соціального захисту.

– Чи є вакансії в адміністрації? До кого звернутися та подати резюме?

– Питання актуальне. Але у зв’язку із воєнним станом закриті реєстри та не проводяться конкурси на заміщення посад. 

– Чому ніколи не попереджають про те, що проходитимуть військові навчання? Ось, наприклад, сьогодні знову навчання, діти підписників лякаються.

Не інформуємо з однієї причини – задля безпеки. Безпеки громадян – раз, безпеки військових – два. Якщо ми будемо оприлюднювати інформацію про те, де, коли і скільки буде перебувати військових, то це надасть доволі повну інформацію ворогові. Він може цим скористатися. Стосовно того, що люди лякаються. Навчання проводяться у спеціальних місцях, на полігонах – тому це безпечно. Бойових дій на території району не ведеться.

– Як адміністрація допомагає Територіальній обороні?

– Адміністрація ще до початку війни, коли набрав чинності закон «Про національний спротив» почала працювати з цих питань. Всі заявки, які нам надходять від ТРО, ми виконуємо. Загалом, ми надали близько десятка приміщень по всьому району, близько 20 одиниць техніки. Ми допомагаємо ТРО спільно з міськими та сільськими радами, ними було надано допомогу у розмірі понад 8 мільйонів гривень. 

– Наскільки ТРО забезпечено всім необхідним? Чи готова у разі нападу на наш регіон захищати нас?

Всім необхідним забезпечені та цей процес продовжується. Тому що це не є якоюсь сталою величиною, він завжди у динаміці. Сьогодні одне потрібно, завтра – інше. Наприклад, зараз ми готуємося до зими: купляємо теплі речі, засоби обігріву, паливо. 

Стосовно готовності до захисту, до виконання своїх обов’язків за призначенням – так! Але хочу звернутися до читачів: захист держави – це не лише завдання ТРО чи ЗСУ, а кожного громадянина України. Тому звертаюсь до людей, виконайте свій обов’язок, прийдіть до Центру комплектування та вступайте до лав ЗСУ, виконайте перед державою свій священний обов’язок. Наша Перемога – це спільні зусилля. 

– Чи можете ви регулювати ціни на оренду житла у місті?

Законодавством не передбачено регулювання цін приватного сектору, передбачено лише управління комунальною та державною власністю. 

– (Про загибель хлопця внаслідок ДТП) Ця трагедія сталася під час комендантської години, коли на вулиці вже нікого не повинно бути. Я живу на вул. Інзовська й чула, як він летів. Чую таке майже щоночі. Питання: як контролюється виконання комендантської години? Чим займається наша поліція?

– Поліція контролює дотримання комендантської години. Але потрібно розуміти, що кількості особового складу та машин на наш великий район не вистачає. Я прошу громадян, якщо вони бачать порушення, то, будь ласка, інформуйте 102. По фактах порушення комендантської години реакція буде миттєвою. 

В цьому випадку, це відбулося миттєво. Відкрито кримінальне провадження, ведеться слідство. Зрозуміло, що людину вже не повернеш. Нам всім потрібно зрозуміти, що виконання законів України – лежить не лише  на поліції, а й на громадянах. На жаль, не всі до цього з розумінням відносяться.

– Цікавить питання про опалювальний сезон у навчальних закладах району. Чи працюватимуть школи та дитячі садки?

– У нас зараз працює в районі 14 закладів загальної та середньої освіти, в режимі офлайн, тобто очному. В такому режимі навчаються 1980 учнів. Це відбувається там, де в школах є укриття, і вони доведені до стану належного використання. Я говорю, що вони пройшли комісію ДСНС, підписані акти і їх дозволено використовувати.

Ще в 12 школах проводяться ремонти укриттів, до кінця місяця ми плануємо їх приєднати до очної системи навчання. Крім того, в трьох школах будуються окремі бомбосховища, нові, бо там не було можливості пристосувати інші приміщення. 

В плані цивільного захисту населення за ці кілька місяців було зроблено багато роботи, набагато більше, ніж за всі попередні роки. Те що я сказав – буде виконано. 

Ми працюємо з вчителями, батьківськими комітетами, щоб вони проводили для учнів екскурсії в ці сховища та навчали дітей правилам поведінки у критичних ситуаціях.

С приводу опалювального сезону – котельні готові повністю. Забезпеченість вугіллям 76% по району, ще тривають тендерні процедури, які закінчаться найближчими тижнями. По тій сумі, яка в нас закладена, ми вийдемо на 98% готовності. Газ до кінця року є. Ми готові.

 – На якому етапі зараз перебуває вирішення резонансного питання передачі землі у с. Кубей в оренду? Яка доля криниці в Оріхівці?

– Зараз проводиться звірка земельних ділянок між фермерами та земельним відділом цієї громади. Укладаються договори згідно з Законом «Про продовольчу безпеку», є таке право у громад, укладати договір на рік, без аукціону, як це було раніше. 

Зараз на 650 гектарів є такі договори, це означає що в них буде поповнення бюджету. Але процес звірки ще не завершено. 

По колодязю. Ми діємо виключно в правовому полі. Є ухвала суду, в якій написано, що сільська рада не має права перешкоджати орендарю у доступі до колодязя, та не має права передавати його третім особам. На цей момент ця ухвала суду виконується. 

Якщо буде подана апеляція, й буде інша ухвала – вона теж буде виконуватися в рамках правового поля. 

– Дякуємо за відповіді. Якщо ви хочете звернутися до читачів, то зараз ви маєте таку можливість.

– Так. Я Звертаюся до громадян та підприємців. В нас є завдання – підготуватися до прийняття великої кількості ВПО. В районі немає бойових дій, все спокійно. Цей спокій нам дається завдяки ЗСУ. Але ми повинні прийняти ВПО, орієнтовно їх буде 7 тисяч осіб, зараз в районі вже проживає 8300 таких осіб.

Ми проводимо роботу з пошуку місць для проживання. Будь ласка, якщо в вас є можливість прийняти людей, дайте про це знати в ваш старостат, сільську або міську раду. 

Сподіваюся на ваше розуміння. 

Бесіду вів Серафим Савченко 

Відеоверсію інтерв’ю можна переглянути на нашому Ютуб-каналі за посиланням.

Нагадаємо, що щотижня під постом «Махала Дізнається» в наших соціальних мережах – Фейсбук та Інстаграм – ви можете залишати хвилюючі вас питання.
Ми ж зі свого боку зобов’язуємось підготувати ВІДЕОВІДПОВІДІ на них від чиновників, фахівців чи експертів.

Перший випуск проєкту був присвячений гуманітарній допомозі в Болградському районі під час дії воєнного стану.

Другий випуск проєкту стосувався роботи головного медичного закладу району – Болградської центральної лікарні.

Третій випуск проєкту присвячений роботі Болградського Центра надання адміністративних послуг.

Поділитись
Зараз читають