Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Як сильно та чому стресують офісні працівники в Україні та Європі: дослідження

28 Березня 2024 18:47
Олександра Сергєєва
Як сильно та чому стресують офісні працівники в Україні та Європі: дослідження

Gradus Research провели дослідження серед офісних працівників в Україні, Німеччині, Франції, Італії, Великобританії, Іспанії, Нідерландах та Польщі та з’ясували, які вікові групи відчувають стрес найбільше та що є його причиною в кожної з країн. 

Більше за всіх стрес на робочому місці відчувають жителі України – 78% опитаних. Основною причиною знервованості є війна, яка триває вже два роки. 

Найближчими до України за рівнем стресу серед офісних працівників є Польща та Німеччина, де емоційне напруження відчувають 61% та 60% відповідно. Водночас респонденти з Іспанії та Нідерландів відчувають себе більш розслаблено на робочому місці – лише 42% відчувають емоційну напругу.

Працівники майже усіх опитаних країн відчувають напругу через робочі питання, окрім Великобританії, де найпоширенішим приводом для смути є нестача коштів. 

Окрім цих причин, найпоширенішими є стан здоров’я свій або близьких та сімейні проблеми. 

Якщо дивитися на вік респондентів, то найбільш знервованими є люди віком від 25 до 34 років. Люди віком від 35 до 44 та від 45 до 55 нервують набагато менше, ніж молодь. 

Менша стресостійкість молодшої вікової групи може пояснюватися меншим досвідом переживання криз у професійному житті. На відміну від них, люди старшого віку вже мають за плечима досвід ковіду і переходу на віддалений формат роботи, тому для них виклики воєнного часу і стан невизначеності вже меншою мірою є стрес-факторами. 

Центр громадського здоров’я дав поради, як подолати тривогу й стрес:

  1. Не читайте новини постійно.

Тримайте руку на пульсі новин, але без одержимих перевірок. Важливо розуміти, яка ситуація в країні, щоб знати як поводитися і чого очікувати. Та намагайтеся не перевіряти новини щохвилини — це підвищить панічні настрої і відчуття страху.

  1. Правильно харчуйтесь. 

Їжа позитивно впливає на ваше психічне здоров’я. Від спожитої їжі залежить те, як працює наш мозок, як у ньому утворюються нейромедіатори, як працює наша імунна система. 

  1. Дотримуйтеся режиму сну. 

Під час сну відновлюється імунітет, здійснюється синтез гормонів (мелатонін виробляється вночі, а кортизол вранці) та виводяться токсини з організму. 

  1. Більше рухайтеся. 

Прогулянка допоможе впоратися зі стресом, тривогою та панічними настроями, адже під час фізичного навантаження виділяється ендорфін. Також фізична активність відволікає від нав’язливих негативних думок.

  1. Допомагайте іншим.

 Добрі справи, волонтерство та допомога іншим допоможе почуватися краще. 

Поділитись
Зараз читають