Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Військовослужбовець-дезертир з Болграда відправився до в’язниці за спробу продати осколкову гранату

28 Березня 2024 17:05
Наталя Іванова
Військовослужбовець-дезертир з Болграда відправився до в’язниці за спробу продати осколкову гранату

Болградський районний суд визнав місцевого мешканця винним у збуті бойових припасів та засудив його до позбавлення волі строком на три роки. Про це “Махала” дізналася з судового реєстру. 

Як розповів сам підсудний під час засідання, рік тому він проходив службу у гарячих точках та бачив смерть своїх побратимів на власні очі. У березні 2023 року мала відбутися ротація складу, але йому повідомили, що зі 130 осіб чотирьох відправляють на ті самі позиції, у тому числі його самого.

Це дуже обурило чоловіка, тож він вирішив самовільно залишити частину та повернутися додому. Для того, щоби йому ніхто в цьому не завадив, він захопив з собою бойову гранату у розібраному стані з метою самозахисту. Він знав, що гранату ніхто не буде шукати, адже це витратний матеріал, облік якого ведеться неточно. 

Тому із гранатою у руках він сів на автомобіль та поїхав до Болграда. Приїхавши додому він закопав гранату в яру біля свого городу. Позбавлятися її він не квапився, адже боявся, що його знайдуть та повернуть на війну. Через ці страхи він навіть казав, що у такому разі сам себе підірве, аби не повертатись на фронт.

Йшов час, а за ним ніхто не приходив. Тож, трохи заспокоївшись, він вирішив позбутися боєприпасу та викинути його в озеро. З цього приводу він порадився зі знайомим, який працює у поліції, але той сказав, що викидати не слід, краще здати її добровільно правоохоронним органам.

Обвинувачений не встиг прийняти рішення, адже новий варіант з’явився сам собою: йому зателефонував невідомий чоловік, який висловив бажання купити гранату. Бажання заробити перемогло здоровий глузд і військовий погодився на пропозицію.  

Зазначимо, саме покупець, після того, як було узгоджено час та місце зустрічі, звернувся до правоохоронців, тож угода куплі-продажу відбувалася під пильним наглядом поліції. 

Зустріч між продавцем та покупцем відбулася біля будинку військового. Він провів покупця до сараю де передав йому гранату, а сам отримав за неї 800 гривень. Після завершення угоди військового було затримано та поміщено під варту. 

У судовому засіданні обвинувачений свою вину визнав в повному обсязі та щиро розкаявся.

Суд дослухав сторони та виніс вердикт: позбавлення волі строком на три роки. Строк виконання вироку рахуватиметься  з моменту затримання, а саме з 9 листопада 2023 року. Саму ж гранату за рішенням суду буде конфісковано в дохід держави. 

Поділитись
Зараз читають