Нещодавно в Ізмаїльському районі в містах Ізмаїл та Кілія були введені карантинні обмеження щодо випадків сказу. Окрім цього на території села Кислиця з 28 квітня також оголошено карантин. Інтернет-видання “Махала” дізналося яка ситуація з цим небезпечним захворюванням в Болградському районі.
Директорка Болградської районної державної лікарні ветеринарної медицини Марія Назарова розповіла, що випадки сказу в Болградському районі не фіксуються з 2020 року.
«Ситуація благополучна. Декілька років не було осередків хвороби. Ми проводимо щеплення від сказу домашніх тварин, але у зв’язку з оптимізацією цю роботу виконує лише одна людина. Раніше виїжджала ціла група, і процес йшов швидко. Зараз є тільки один фельдшер, який проводить щеплення. Є план з щеплення, який розбитий по кварталах», – пояснює Марія Назарова.
Лікарка закликає не чекати поки до вас дійде працівник Болградської районної державної лікарні ветеринарної медицини, а самим зробити щеплення. Для цього треба привезти тварину до лікарні.
«Щеплення від сказу обов’язково треба робити згідно з графіком, а це кожний рік. Сказ – небезпечна хвороба для тварин та людей. Людина хворіє з літальним наслідком, бо лікування немає», – застерігає директорка лікарні.
Сказ, як правило, переноситься дикими тваринами – лісами, їжаками, щурами. Іноді достатньо одного укусу, щоб домашня собака чи кішка заразилися, а це вже небезпечно для людей.
При перших ознаках та навіть підозрах, що тварина захворіла на сказ, її треба терміново ізолювати та повідомити ветеринарній клініці, яка надасть подальші інструкції.
Інтернет-видання “Махала” підготувало для вас невеличку інструкцію на той випадок, якщо вас чи вашого домашнього улюбленця вкусила хижа тварина.
Після укусу обовʼязково зверніться по медичну допомогу і для людини, й для тварини. Лікарі оброблять рану, призначать подальше лікування, за необхідності – введуть сироватку, дадуть чіткі вказівки.
Будьте уважні, бо схема порятунку доволі складна і сильно залежить від часу укусу до часу звернення по кваліфіковану допомогу. Якщо зараження сказом все ж таки сталося – лікування майже неможливе.