Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Хто з міських голів півдня Одещини не подав декларацію: чи так можна було?

26 Грудня 2023 10:00
Тетяна Терзі
Хто з міських голів півдня Одещини не подав декларацію: чи так можна було?

Видання «Махала» продовжує аналізувати декларації міських голів півдня Одещини. Виявилося, що за 2022 рік немає декларацій трьох міських голів. Чи діяли вони в рамках закону, не розміщуючи декларації про свої доходи в рік війни?

Отже, в Єдиному державному реєстрі декларацій відсутні декларації за 2022 рік Болградського міського голови Сергія Димитрієва, Білгород-Дністровського міського голови Віталія Граждана і Татарбунарського міського голови Андрія Глущенко.

Міські голови подавали востаннє декларації у 2021 році, тобто звітували за 2020 рік. Чи можна так було? Виявляється, можна.

3 березня 2022 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни». 

Цим законом НАЗК фактично відтермінувала строк подачі декларацій в період воєнного стану. З початком війни Національне агентство обмежило доступ до публічної частини Реєстру декларацій та пошуку декларацій посадовців, щоб не наражати на небезпеку публічних службовців на окупованих територіях України. Але південь Одещини не є окупованою територією (чи може ці люди вважають інакше?).

У Роз’ясненнях Національне агентство звертає увагу на те, що щорічну декларацію за 2022 рік (за 2021 рік) суб’єкт декларування має подати протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни.

«Попри війну та наразі необов’язкову подачу декларацій, НАЗК рекомендує посадовцям не затягувати з декларуванням. Адже декларування все одно незабаром буде відновлене. Заповніть декларацію сьогодні та вам не доведеться згадувати про неї після завершення воєнного стану», – говориться в роз’ясненнях НАЗК, з якими можна ознайомитися за посиланням.

Єдиний реєстр декларацій НАЗК відкрило 10 грудня і зобов’язало посадовців декларувати свої статки.

Нагадаємо, раніше інтернет-видання “Махала” розповідало скільки грошей, обʼєктів нерухомості та транспорту задекларував Ізмаїльський міський голова Андрій Абрамченко. Також стало відомо, що Ренійський міський голова Ігор Плехов живе лише на зарплату і не має заощаджень. А ось дружина Кілійського міського голови Вʼячеслава Чернявського не має доходів, але будує дім. Згідно з декларацією Арцизький міський голова Сергій Парпуланський має лише заробітну плату і заощадження.

Поділитись
Зараз читають