Інтернет-видання Бессарабії

ФЕЙКИ, ЯКІ БАЧИВ КОЖНИЙ: «ЦЕЙ ГЕРОЙ СТАВ НА ЗАХИСТ БАТЬКІВЩИНИ. СЬОГОДНІ ЙОГО ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ. НІХТО НЕ ВІТАВ ЙОГО З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ»

23 Листопада 2022 16:00
Ганна Ковальова
ФЕЙКИ, ЯКІ БАЧИВ КОЖНИЙ: «ЦЕЙ ГЕРОЙ СТАВ НА ЗАХИСТ БАТЬКІВЩИНИ. СЬОГОДНІ ЙОГО ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ. НІХТО НЕ ВІТАВ ЙОГО З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ»

В інтернеті, особливо в соціальній мережі Фейсбук, активно просуваються фейки з фотографіями військових й підписами на кшталт: “Сьогодні День народження Героя, але ніхто його не привітав”. Ці пости є фейковими. Пояснюємо чому.

Незалежна інформаційна кампанія з медіаграмотності, фактчекінгу та розвитку критичного мислення «По той бік новин» на прикладі поста про “героя, який встав на захист України й ніхто його не вітає з днем народження” пояснює на що спрямовані подібні фейки та як перевірити правдивість інформації.

“Цього разу дістали на світ божий брехню, яку поширюють уже щонайменше шість років. У дописі міститься фотографія чоловіка з ампутованими ногами. І підпис до неї: «цей герой став на захист батьківщини. Сьогодні його день народження. Ніхто не вітав його з днем народження». Пост оцінило 3,5 тисяч людей, поширили майже тисяча.

Про мотиви ботів можна тільки здогадуватися. Найімовірніше хотіли викликати у людей занепадницькі настрої типу «наші герої ризикують життям, гинуть, але при цьому ніхто про них не згадує, нікому вони не потрібні». Або щось таке. Судячи з деяких коментарів їм це почасти вдалося. Хоча деякі користувачі просто щиро вітали бійців на фото” – пояснили спеціалісти видання.

Мораль цієї статті — якщо якась публікація викликає у вас сильні емоції, перевірте, хто за нею стоїть. Проженіть фото через фотопошук. Можна банально через Гугл-зображення. Якщо не вдається, спробуйте професійнішу платформу https://tineye.com/ Скопіюйте й загугліть текст, знахідки можуть бути найнеочікуванішими. Найуніверсальніша порада — не поширювати те, в чому ви на 100% не впевнені.

Поділитись
Зараз читають