Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

У Котловині Ренійської громади новий староста: деталі

15 Березня 2024 17:00
Микола Григораш
У Котловині Ренійської громади новий староста: деталі

Рішенням сесії Ренійської міської ради, яка відбулася сьогодні, 15 березня, затверджено старосту Котловинського старостинського округу. Про це повідомляє інтернет-видання “Махала”.

Посада старости Котловини залишалася вакантною з 9 лютого, коли на позачерговій сесії депутати ухвалили рішення про звільнення Олександра Казани, який обіймав її з грудня 2020 року.

Відповідно до ст. 54-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» міський голова Ігор Плєхов на громадське обговорення мешканців села Котловина висунув кандидатуру Олени Яманди. Громадське обговорення проводилось шляхом опитування та зборів підписних листів на підтримку запропонованого кандидата з відвідуванням місць проживання села Котловина у період з 23 лютого до 4 березня 2024 року.

Після дотримання всіх передбачених законодавством процедур кандидатуру Олени Яманди винесли на голосування і депутати затвердили її старостою Котловинського старостинського округу.

Вона у місцевому самоврядуванні людина не нова, з багаторічним досвідом роботи. З 2006 по 2020 роки Олена Петрівна була секретарем Котловинської сільської ради, користується в селі повагою, про що можна судити за коментарями, які котловинці залишали в соцмережах під інформацією про висунення її кандидатури.

Із затвердженням цієї кандидатури серед старост Ренійської громади встановилася, скажімо так, ґендерна рівновага. У трьох із семи сіл ці посади обіймають жінки: у Плавні – Олена Кара, Долинському – Тетяна Дога, Котловині – Олена Яманди. Однак незабаром ця ґендерна рівновага може перетворитися на ґендерну перевагу, оскільки на посаду старости Лиманського, яка стала вакантною після звільнення з неї Володимира Вальченка, також претендує жінка – діловод відділу організаційно-кадрової роботи апарату виконкому Ренійської міськради Євгенія Потложа, яку Ігор Плєхов запропонував замість раніше висунутої іншої кандидатури.

Поділитись
Зараз читають