Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

На посаду старости Котловини запропоновано колишню секретарку сільради

24 Лютого 2024 15:01
Микола Григораш
На посаду старости Котловини запропоновано колишню секретарку сільради

На офіційному сайті Ренійської міської ради опубліковано відомості про кандидатуру на посаду старости Котловинського старостинського округу, яка залишається вакантною після звільнення Олександра Казани. На цю посаду Ренійський міський голова висунув колишнього секретаря Котловинської сільської ради Олену Яманди.  

Олена Яманди народилася в селі Котловина. Після закінчення середньої школи вступила 1992 року до Одеської академії харчових технологій, де здобула фах інженера-технолога, однак після вишу у 1997 році повернулася до рідного села і стала працювати в радгоспі «Перемога» лаборантом. 

«Спеціальність інженер-технолог я обрала аж ніяк не випадково. У ті роки в нашому селі якраз будувалася пекарня, з якою я пов’язувала надії на майбутнє працевлаштування. Тим більше що в радгоспі мені дали направлення на навчання і це давало певні гарантії. Підтримали мене у виборі професії й батьки. Однак поки я була студенткою, як то кажуть, багато води утекло. Усі вакантні місця до мого повернення виявилися в пекарні зайняті і мені запропонували роботу лаборанта на міхтоку. Спеціальність виявилася незатребуваною. Так у житті буває нерідко, проте я про це не шкодую. Бо з часом я зрозуміла, що ця професія не була моїм покликанням», – пояснила вона в одному з інтерв’ю автору цих рядків той факт, що їй так і не довелося попрацювати за фахом.

У 2003 році Олена Яманди перейшла на роботу в сільраду фахівцем із захисту прав споживачів. У квітні 2006 року обрана секретарем Котловинської сільської ради, потім у листопаді 2010 року та у 2015 році – переобрана на цю посаду. Таким чином, вона пропрацювала три депутатські скликання поспіль – це своєрідний рекорд. 

«Я тоді була в декретній відпустці, молодшій дитині якраз рік виповнився. Дізналася, що у виконкомі запровадили нову посаду – спеціаліста із захисту прав споживачів і оголосили конкурс на заміщення цієї вакансії. Вирішила спробувати свої сили, хоча, зізнатися, бентежила кількість претендентів – 11 осіб. Але так було завгодно долі, що конкурс виграла саме я. Приступивши ж до роботи, зрозуміла: це моє! Я стала більше бувати серед людей, дізнаватися багато потрібної інформації щодо законодавства, тим самим розширюючи знання і кругозір. Мої обов’язки полягали в перевірці якості товарів у торгових точках, видачі дозволів на відкриття об’єктів торгівлі. Хоча бувало всяке. Коли на прилавках виявляли товар із вичерпаним терміном придатності, і власникам торгової точки прямо вказували на це порушення, то, як ви розумієте, не всі реагували спокійно», – розповідала Олена Яманди. 

З переходом на посаду секретаря, наголошувала вона, побільшало повсякденної роботи з паперами, але нудьгувати, за її словами, не доводилося, хоча робота секретаря сільради й могла здаватися збоку рутинною. 

«Якщо людині подобається її робота, якщо вона відчуває, що займається улюбленою справою, то її ніколи нічого не буде обтяжувати. Насправді робота секретаря дуже цікава, творча. До того ж вона передбачає щоденну роботу з людьми, що, як я вже сказала, мені завжди подобалося. Уже той факт, що до кожного відвідувача потрібен свій індивідуальний підхід, і є творчість», – зазначала Олена Яманди. 

З червня 2023 року працює в річковому порту «Орлівка». З огляду на її багатий досвід у місцевому самоврядуванні, можна не сумніватися, що в разі призначення старостою Котловини вона точно опиниться на своєму місці, тим паче що односельці, судячи з відгуків у соцмережах, позитивно сприйняли, що міський голова зупинив свій вибір саме на її кандидатурі. З 23 лютого в селі розпочався збір підписних листів, який триватиме до 4 березня включно. Для того, щоб запропонована кандидатура була винесена на розгляд депутатами Ренійської міської ради, вона, згідно з положенням про обрання голів старостинських округів, має набрати не менше ніж 17% виборців. 

Нагадаємо, раніше «Махала» повідомляла, що на вакантну посаду старости села Лиманське Ренійської громади було запропоновано кандидатуру Костянтина Мокану.

Поділитись
Зараз читають