Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Одне з підприємств Одещини, що працює у сфері оборони, продавало ухилянтам фіктивні документи для виїзду за кордон

05 Грудня 2023 14:12
Олександра Сергєєва
Одне з підприємств Одещини, що працює у сфері оборони, продавало ухилянтам фіктивні документи для виїзду за кордон

За винагороду у розмірі 4500 доларів США військовозобов’язані обіймали фіктивні посади на підприємстві, та отримували документи з відповідними відмітками підрозділу ТЦК та СП, які дозволяли виїжджати з країни. Про це повідомила Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Південного регіону та Національна поліція.

Як додали у Південному регіональному управлінні Держприкордонслужби України, організатором схеми був 48-річний одесит, який вступив у змову з керівником агрофірми, який виконував оборонне замовлення та мав право на власний розсуд бронювати військовозобов’язаних працівників з-поміж штатних працівників компанії.

Одесит займався пошуком «клієнтів», яких підприємець працевлаштовував на посаду менеджерів зовнішньоекономічної діяльності та надавав їм документи на нібито службове відрядження для налагодження бізнес-контактів та розширення клієнтської бази, за якими чоловіки виїжджали до Молдови. 

Організатора схеми затримали під час одержання чергового хабаря від військовозобов’язаного. Чоловіку повідомлено про підозру у незаконному переправленні осіб через державний кордон України. Йому загрожує позбавлення волі на строк від семи до дев’яти років. 

Наразі «бізнесмену» обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави в розмірі 1,1 млн гривень. 

Слідством розслідується можлива причетність до схеми співробітниками ТЦК та СП та керівництва підприємств та організацій, які фіктивно влаштовували на роботу.

Поділитись
Зараз читають