Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Полковник поліції Роман Галкін: «В умовах війни роботи у нас в рази більше, але хочу подякувати мешканцям Болградщини за правосвідомість, єднання та підтримку»

07 Серпня 2023 18:00
Тетяна Терзі
Полковник поліції Роман Галкін: «В умовах війни роботи у нас в рази більше, але хочу подякувати мешканцям Болградщини за правосвідомість, єднання та підтримку»

Видання «Дружба-Махала» продовжує проєкт «Махала дізнається». Цього разу через соціальні мережі ми зібрали запитання та поставили їх начальнику Болградського районного відділу поліції ГУНП України в Одеській області Роману Галкіну.

Романе Вікторовичу, чи багато в Болградській громаді порушників вимог воєнного стану, зокрема комендантської години?

Ми посилили поліцейську присутність на вулицях автошляхах, проводимо фільтраційні заходи на блокпостах тощо. 

За понад півроку поліцією Болградщини притягнуто до адміністративної відповідальності 17 людей. У правопорушників перевіряємо документи, що посвідчують особу, наявність заборонених предметів та речовин, переконуємося, що відсутні ознаки будь-якого кримінального або адміністративного правопорушення. Якщо вони є – розпочинаємо досудове розслідування або складаємо адмінматеріали. Найчастіше – це протоколи за керування транспортними засобами у стані сп’яніння, без відповідних документів або не пред’явлення їх для перевірки. Були випадки, коли правопорушників притягували до відповідальності по кілька разів. Втім заходи впливу на них є, а більшість громадян у нас правосвідома і комендантську годину не порушують.

Є в центрі міста магазин-бар, на який часто скаржаться люди, що там торгують безакцизними товарами. Як поліція веде боротьбу з даним видом протиправної діяльності?

За останні два місяці ми провели кампанію з протидії правопорушенням у сфері обігу алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального – перевіряли усі торговельні заклади, вилучали з незаконного обігу підакцизні товари, притягували до відповідальності суб’єктів господарювання та торговців. Ця робота не припиняється. 

За період воєнного часу чи зросла злочинність у Болградському районі?

Злочинів стало менше. Але хочу зазначити, що у зв’язку з війною, змінилися напрямки злочинної діяльності. Стало більше шахрайств, підробки документів, незаконного переміщення осіб через державний кордон України. Останньому сприяє межування Болградщини з кордоном Республіки Молдови. 

Якщо в 2021 році по ст.358 ККУ (підробка документів) проходили одиниці. То в 2022 році було зафіктовано 78 таких випадків, з початку 2023 року – 23 випадки.

Зараз реалізуємо загальнодержавну інформаційну кампанію щодо протидії шахрайству, разом з іншими службами оборони проводимо оперативну роботу в тилу та на кордоні. 

До якої відповідальності притягують «ухилянтів» від мобілізації, які намагалися перетнути кордон поза пунктами пропуску?

Спільно з прикордонниками ми виявляємо таких осіб і притягуємо до відповідальності, що передбачена статтею 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. За незаконне перетинання або спробу незаконного перетинання державного кордону України передбачено штраф від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить від 3400 до 8500 гривень, або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб, з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення. Якщо такі дії вчинені групою осіб або особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за цією статтею, – то вони підлягають штрафу від п’ятисот до восьмисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить уже від 8500 до 13600 гривень, або адміністративному арешту на строк від десяти до п’ятнадцяти діб, з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення.

А от щодо тих, хто організовував незаконне переправлення через державний кордон України і переправляв, передбачена кримінальна відповідальність. Згідно зі статтею 332 Кримінального кодексу України, таким особам загрожує від трьох до дев’яти років позбавлення волі без права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна. 

Станом на зараз поліцією Болградщини 8 кримінальних проваджень направлено до суду, 6 – закрито, 1 – передано до слідчого управління ГУНП в Одеській області.

Чи понесуть покарання ті, хто нібито вивіз на лікування родичів і залишився за кордоном, в той час коли родичі давно повернулися додому?

Усі такі та подібні випадки фіксуються і залишаються в базі даних Державної прикордонної служби. Впевнений, що для таких осіб буде передбачена відповідальність на рівні держави. Уряд давно аналізує законодавство, розробляє нові законопроєкти, якими хоче повернути в Україну людей та притягнути до відповідальності.

У парку біля собору постійно до глибокої ночі, а то й під час комендантської години, перебуває молодь, розпиває спиртні напої, усе ламає. Хто має за цим стежить і чи когось покарали?

Дійсно були випадки, коли правоохоронці під час патрулювання території обслуговування виявляли неповнолітніх правопорушників і відносно їхніх батьків складали протоколи, що передбачено статтею 184 КУпАП. 

У 2023 році 3 неповнолітніх було покарано за крадіжку. Також відносно неповнолітніх складено 47 адміністративних протоколів, зокрема за дрібне хуліганство, розпивання алкогольних напоїв та куріння у громадських місцях. 94 протоколи складено відносно батьків та опікунів дітей за неналежне виконання батьківських обов’язків.

На якій стадії сьогодні розслідування справи про списання Болградською міською радою 2 тонн нібито простроченого гуманітарного печива?

В рамках кримінального провадження допитані свідки, витребувані та долучені до матеріалів справи відповідні документи від заводу, який виготовляв печиво, а також від Одеської обласної адміністрації, яка надавала розпорядження на цю гуманітарну допомогу. Наразі проводяться необхідні експертизи, зокрема для встановлення того, чи можна було це печиво вживати і чи підлягало воно сертифікації. Досудове розслідування кримінального провадження триває. 

Як у Болградському районі ведеться боротьба з наркозлочинністю?

Поліція постійно бореться як з тими, хто розповсюджує наркотики, так і з тими, хто їх купує. Більший упор робимо на тих, хто вирощує, виготовляє та розповсюджує марихуану – з усіх наркозлочинів цього в Болградському районі найбільше.

Цьогоріч вже затримали трьох наркодилерів. Їм повідомлено про підозру і вони взяті під варту. До прикладу, одного затримали на блокпості, коли він їхав з Ізмаїла у Болград із «закладками». У селі Баннівка нещодавно викрили наркоаграрія, який вирощував у теплицях коноплі. За оперативною інформацією поліцейські затримали його уночі, у комендантську годину, коли він вивозив з теплиці автомобілем більше 1100 кущів конопель. 

Хочу наголосити, що обіг рослин конопель та маку допускається лише для промислових цілей. За незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку в кількості до ста рослин чи конопель у кількості до десяти рослин настає адміністративна відповідальність, передбачена статтею 106-2 КУпАП. Якщo ж кількість цих рослин перевищує зазначену – настає кримінальна відповідальність, передбачена статтею 310 ККУ.

Сьогодні в районі постійно чергує декілька поліцейських екіпажів. Виїжджає на події і слідчо-оперативна група. Поліція робить все для того, щоб не допустити злочинів, забезпечити правопорядок та безпеку, допомогти тим, хто потрапив у біду.

Поділитись
Зараз читають