Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Тарутинський суд виніс вирок пенсіонеру, який відкрито підтримував військове вторгнення Росії в Україну

21 Грудня 2023 14:00
Олександра Сергєєва
Тарутинський суд виніс вирок пенсіонеру, який відкрито підтримував військове вторгнення Росії в Україну

Протягом декількох місяців після початку повномасштабного вторгнення, чоловік активно висловлював на своїй сторінці у забороненій соцмережі «Одноклассники» свою підтримку держави-агресора та дискредитував Збройні сили України. Яке покарання призначив чоловіку суд, дізнавалася «Махала» з судового реєстру.

У перший же день війни чоловік зайшов за допомогою VPN у соцмережу та опублікував допис, який виправдовує дії Росії та пояснює причини вторгнення. У дописі він використовував наративи, нав’язані російської пропагандою, нібито це необхідно для захисту російськомовного населення від «бандерівців» та націоналістів.

Після цього він ще неодноразово поширював новини, які публікували російські ЗМІ. Ці дописи виставляли армію РФ героями, а ЗСУ – ворогами.

Окрім того, у публікації містилась інформація про нібито безповоротну втрату Україною території Донецької та Луганської областей, висловлювалась думка щодо необхідності створення так званої «новоросії» з підтримкою рішень та дій держави-агресора, її збройних формувань, співпраці з державою-агресором та невизнання поширення державного суверенітету України на тимчасово окупованій території України.

Також він поширював фейки з російських новинних каналів, щодо нібито скоєння  українськими національними військовими підрозділами грабежів, вбивств, катувань, ґвалтувань жінок.

Напередодні судового засідання між прокурором Болградської окружної прокуратури та обвинуваченим було укладено угоду про визнання винуватості, що значно спростило покарання прихильнику «руського миру».

Дослідивши усі докази та врахувавши визнання обвинуваченим провини, суд визнав чоловіка винним та призначив йому покарання у виді позбавлення права обіймати посади в органах державної влади, місцевого самоврядування та в органах, що надають публічні послуги, на строк 10 (десять) років.

Також він має сплатити витрати на залучення експертів у розмірі 12 202 гривні.

Поділитись
Зараз читають