Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Лагідна українізація: Саратська громада відновила проєкт з поширення українського простору

10 Березня 2024 16:00
Олександра Сергєєва
Лагідна українізація: Саратська громада відновила проєкт з поширення українського простору

У травні 2023 року в рамках старту проєкту “Поширення Українського простору в громаді” у закладах та магазинах Саратської громади з’явилися яскраві таблички з написами: “Вітаємо державною мовою”, “Раді спілкуватися українською “, “Вас обслуговують українською мовою”. Девʼятого березня 2024 року, після тривалої паузи, проєкт відновили. Про це повідомив начальник відділу культури та туризму Саратської селищної ради Анатолій Сухарський.

Початок другого етапу проєкту відбувся 9 березня не випадково, адже саме в цей день українці святкують День народження Тараса Григоровича Шевченка.

Цього разу свою табличку “Вітаємо державною мовою” отримала крамниця харчових продуктів “Like”, що знаходиться у селі Зоря.

“Вибір стався невипадково. Коли в Сараті на вулиці Лесі Українки в  крамниці сталася зміна власників, привернуло увагу, що наші таблички громадського визнання,  вручені попереднім господарям, не зникли. Власниця Світлана Іванівна та дівчата продавчині підтримали та продовжили ідею, тож тепер друга її крамниця також має табличку”, – розповів Анатолій. 

Табличку у Зорі вручали Анатолій Сухарський разом із місцевою активісткою Оленою Степанівною Раду. Вручення пройшло з добрим настроєм, позитивними емоціями та щирим відчуттям єднання однодумців.

“Спілкування підтримали і дві Ольги – продавчині, що були на роботі і приємно вразили знанням і використанням державної мови. Україна змінюється –  цей шлях долають  небайдужі, свідомі люди, яких стає дедалі більше. Слава Україні!”, – поділився Анатолій Сухарський своїми враженнями. 

Поділитись
Зараз читають