Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Одеська обласна рада вдвічі збільшила бюджет на проведення конкурсу на найкраще село

04 Листопада 2023 10:45
Ганна Ковальова
Одеська обласна рада вдвічі збільшила бюджет на проведення конкурсу на найкраще село

Депутати Одеської обласної ради затвердили рішення про проведення щорічного конкурсу “Найкращий сільський населений пункт із благоустрою Одеської області”. За відповідне рішення вони проголосували на минулій сесії. Про це повідомляє “Суспільне“.

Конкурс на визначення найкращого села в Одеській області проводиться як мінімум з 2018 року. Зараз депутати затвердили нове рішення та положення про конкурс, збільшивши його бюджет вдвічі: з 2,75 млн грн до 5,5 млн грн.

Депутатка Юлія Чухало зазначила, що під час війни виділяти гроші на такий конкурс недоречно і запропонувала додати до рішення пункт про фінансування його після закінчення воєнного стану. Депутати її правку не підтримали.

“5,5 млн грн — це мінімум 70 дронів для військових. Конкурс авжеж важливий та необхідний, але після закінчення воєнного стану в країні. Виділяти кошти у воєнний стан на конкурс, який буде оцінювати кількість заасфальтованих доріг в населених пунктах, це насамперед підрив обороноздатності нашої країни”, — сказала на сесії Юлія Чухало.

Депутат Михайло Шмушкович попросив військову адміністрацію звернути увагу на це питання. За його словами, виділяти кошти на конкурс чи ні під час воєнного стану — це повноваження голови військової адміністрації.

Конкурс на найкраще село на Одещині

Конкурс на найкраще село проводиться щороку до 15 вересня і передбачає обрання найкращого населеного пункту у трьох зонах:

  • північні райони: Подільський, Роздільнянський;
  • центральні райони: Одеський, Березівський;
  • південні райони: Білгород-Дністровський, Болградський, Ізмаїльський.

Від Болградського району у 2023 році на участь у конкурсі висунули трьох кандидатів – села Баннівка Василівської сільської ради, Петрівськ Тарутинської селищної ради та Надеждівка Арцизької міської ради.

Найкращий населений пункт визначається за понад 20 показниками, серед яких фінансування доброустрою за небюджетні кошти, участь у міжнародних, обласних та інших конкурсах проєктів та програм, ремонт та утримання в належному стані закладів та вулиць, ремонт доріг, працевлаштування населення.

Переможець конкурсу у кожній з трьох зон отримає 400 тисяч гривень. Населений пункт, який посів друге місце — 300 тисяч, третє — 200 тисяч. На що витратили кошти переможці та призери мають повідомити облраду.

Поділитись
Зараз читають