Суд визнав уродженця села Городнє та уродженця міста Ізмаїл винними у переправленні військовозобов’язаних через державний кордон України та засудив їх до позбавлення волі. Про це “Махала” дізналася з судового реєстру.
З матеріалів справи відомо, що обвинувачений з Болградського району являється головою Громадської організації «Придунайська ромська організація», а його спільник з Ізмаїла на час вчинення злочину працював у прикордонному загоні.
Чоловіки вступили у змову з ще однією особою, яку досі розшукують правоохоронці, та втрьох організували схему з переправлення чоловіків до Республіки Молдова поза межами пунктів пропуску.
Ще у липні 2022 року до обвинувачених звернувся чоловік з проханням допомогти йому виїхати з країни. Чоловіки погодилися організувати йому трансфер за 3500 доларів США і попросили завдаток у розмірі 2 тисячі доларів. Іншу частину в розмірі 1500 доларів США “клієнт” повинен був передати в день переправлення.
У зазначений день чоловіки зустрілися з “клієнтом”, де обвинувачений-прикордонник посадив його в автомобіль та привіз у Болград. Оскільки водій мав військові документи, вони легко проїхали усі блокпости.
Далі за планом військовозобов’язаного з міста мав забрати третій учасник оборудки – громадянин Молдови, однак “схему” накрили правоохоронці.
На суді мешканець Болградського району пояснив, що він за освітою є юристом та займається юридичною діяльністю й надає консультації. З лютого 2022 року він також почав надавати консультації з приводу виїзду за кордон.
За версією обвинуваченого, “клієнту”, який фігурує у справі та є моряком, він надав консультацію щодо законних способів покинути країну та на цьому розмова закінчилась. Через декілька днів цей чоловік знову зателефонував юристу та повідомив, що хоче знову зустрітися оскільки має ділову пропозицію. Під час зустрічі моряк запропонував винагороду за сприяння у незаконному виїзді.
Оскільки в обвинуваченого на той час були проблеми із грошима, він погодився на пропозицію, однак сприяти вивезенню чоловіка за кордон не збирався, оскільки немає таких зв’язків. Тому за планом, до якого він долучив приятеля-прикордонника, бо сам не міг керувати автівкою, планувалося взяти у моряка 2 тисячі доларів, відвезти його в Болград, поселити у готелі та перестати виходити на зв’язок.
Ввечері того дня, коли він відправив клієнта разом із приятелем до Болграда, до нього в офіс прибули люди в масках та слідчий, які повідомили йому про підозру.
Другий обвинувачений також наполягав на тому, що вони не збиралися нікого переправляти за кордон – мали намір лише шахрайським способом заробити грошей. Чоловіка затримали, коли він із клієнтом після перекусу в кафе вже збирався везти останнього до готелю.
Попри позицію обвинувачених, що вони не планували нікого відправляти за кордон, їх провину вдалося довести завдяки показам свідків та речовим доказам.
Тому заперечення обвинувачених суд не взяв до уваги та визнав обох винними в організації схеми з переправлення військовозобов’язаних за кордон та засудив до тюремного ув’язнення терміном на 7 років. Крім цього, вилучені під час обшуків кошти буде конфісковано в дохід держави.
Фото з відкритих джерел.