У Рені вздовж дороги «Дружби» розпочато роботи з висадження насіння дерев дуба та саджанців сосни. Лісництвом проведено оранку землі та заготівлю насіння та саджанців. Час для висадки обмежений і тому потрібна допомога земляків-ренійців, патріотів свого краю, до яких із відповідним проханням звернувся через соцмережі член міської громадської організації «Наша спадщина» Ігор Рожко.
У Рені свого часу були два гаї, дубовий і сосновий. Останній, що знаходиться в районі мосту через балку Баланешти, як їхати дорогою «Дружби» у бік села Джурджулешти(Молдова), досі існує, туди їдуть люди відпочивати, подихати чистим повітрям. Трохи далі цією ж балкою, по сусідству, був і дубовий гай, якого зараз уже немає.
«Коли я ще був школярем, нас часто туди вчителя водили. Гай був великий, площею приблизно 1 на 2 км, дуже гарний, величні дуби, які були посаджені дуже давно. Пам’ятаю, на початку 2000-х років там сталася пожежа. Мабуть, на неї перекинувся вогонь від старого очерету та трави, які підпалюють чабани. Наші пожежники намагалися загасити, але там немає джерел води, і поки пожежна машина їхала заправитися і повернулася назад, все згоріло, в тому числі завдяки вітру, який сприяв поширенню полум’я. Потім гай «добили» сокирами. Про його колишню красу та величність нагадують хіба що один-два дуби, які вижили. В основному територія заросла чагарниками і туди практично ніхто не ходить», – розповів журналісту інтернет-видання «Махала» Ігор Рожко.
Відроджений гай, однак, буде не на колишньому місці, зазначає наш співрозмовник. Саме через те, що воно заросло чагарниками, що унеможливлює висадку насіння.
«Коли переїжджаємо міст у бік Джурджулешт і піднімаємося в гірку, а потім проїжджаємо ще метрів 200, то справа бачимо порожню ділянку, вона якраз уздовж дороги «Дружби», вздовж якої є кілька рядів туй. Лісництво з трактором пройшлося бічними плоскорізами, які ріжуть ріллю, та підготувало ряди для висадки. Насіння дуба, добірні такі жолуді, а також розсаду сосонок воно отримало централізовано зі свого управління. Але так як у Рені лише один лісник, він покликав своїх знайомих, родичів. Ну одна-дві людини вийшли допомогти, ну сусід допоміг. А посадити бажано швидко, тому що дні сьогодні видалися більш-менш погожі. Насіння теж не чекає, паростки із жолудів вже рвуться назовні, і земля більш-менш волога», – продовжує активіст.
І ось до нього, як до члена ГО «Наша спадщина», звернулися з проханням допомогти, оскільки її учасники відомі своєю участю у різних благодійних заходах. Наприклад, на День Дунаю вони організовано виходять на узбережжя з громадською акцією зі збирання сміття.
«Наша організація, яку очолює Галина Згурська, об’єднує людей різних професій, віку, соціального стану, але всіх нас ріднить любов до рідного міста і всі ми його патріоти», – зазначає наш співрозмовник.
«Усі бажаючі взяти участь у відродженні дубового гаю можуть як особисто, так і склад групи погодити виїзд за телефоном (097) 154-18-38 (Галина). Збір щодня до 8:00 на вул. Виробнича, 11. Можлива доставка за згодою. Громадська працетерапія на свіжому повітрі сприяє гарному настрою та видаленню негативу», – додав Ігор Рожко.