Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Колекцію історика-археолога Леоніда Субботіна, чиє життя повʼязане з Болградом, представлять на космічній виставці в Одесі

14 Листопада 2023 16:55
Олександра Сергєєва
Колекцію історика-археолога Леоніда Субботіна, чиє життя повʼязане з Болградом, представлять на космічній виставці в Одесі

У наступну п’ятницю, 17 листопада, в Одеському літературному музеї відкриється виставка «Україна – космічна держава» присвячена 26-річниці з дня першого польоту українського космонавта Леоніда Каденюка у складі міжнародного екіпажу на американському космічному кораблі «Colambia», що відбувся 19 листопада 1997 року. Зіркою виставки стануть матеріали з колекції тематичної філателії вченого-археолога, історика та почесного громадянина міста Болград Леоніда Васильовича Субботіна. Про це повідомили у пресслужбі музею. 

Колекція марок та поштових конвертів Леоніда Субботіна налічує тисячі одиниць, які об’єднані однією темою – історія світової космічної галузі. По них можна скласти цілу історію розвитку галузі в Україні та дізнатися імена людей, які зробили свій внесок у розвиток української космонавтики.

На виставці буде презентовано рідкісні тиражні конверти з автографами Леоніда Каденюка та космонавтів українського походження Павла Поповича, Петра Климука та інших видатних діячів.

Також в колекції зібрано велике розмаїття філателії одеським діячам космічної галузі Миколі Кибальчичу, Сергію Корольову та Валентину Глушку, та українцям, які зробили великий внесок у розвиток ракетобудування – Олександру Засядьку, Юрію Кондратюку, Михайлу Янгелю, Володимиру Челомею та іншим. 

Окрім колекції Леоніда Суботіна на виставці будуть представлені роботи одеського художника Євгена Сивоплясова.

Закриття виставки відбудеться 8 грудня.

Довідково:

Леонід Васильович Субботін – вчений-археолог, історик, педагог та засновник історико-етнографічного музею.

Леонід народився 1936 року в Ростові-на-Дону в родині військового. Середню школу закінчив у місті Рені Одеської області. Термінову службу проходив у Болграді. З цим містом пов’язане його подальше життя. Він викладав малювання та креслення учням болградської школи №2, а також створив історико-археологічний клуб «Юний археолог». Під його керівництвом хлопці відкрили на території Болградського та сусідніх районів два слов’янські поселення IX-X століть до н.е. та дев’ять поселень епохи пізньої бронзи. Коли шкільний музей перестав вміщати всі експонати – створили міський музей.

1967 року Леонід Суботін закінчив історичний факультет Одеського державного університету ім. І.І. Мечникова, навчався в аспірантурі та захистив кандидатську дисертацію. Після аспірантури працював науковим співробітником Одеського археологічного музею, не припиняючи брати участь у польових дослідженнях та археологічних експедиціях. До виходу на пенсію обіймав посаду головного зберігача фондів музею – очолював відділ наукової обробки та зберігання матеріалів. Помер 1 січня 2019 року.

Загалом за 50 років археологічної діяльності Суботін відкрив 255 поселень, під його керівництвом досліджено 1667 поховань. За підсумками польових робіт Леонід Васильович написав близько ста науково-популярних статей у періодичних виданнях та 150 наукових праць, десять із яких — монографічні.

Після його смерті за клопотанням громадської організації «Фонд ім І.М.Інзова» Болградська міська рада ухвалила рішення про присвоєння Леоніду Васильовичу звання «Почесний громадянин міста». Нагороду урочисто вручили його сину.

Поділитись
Зараз читають