Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Міського голову Болграда та його колег притягнуть до відповідальності за систематичні порушення мовного Закону

24 Грудня 2023 13:35
Олександра Сергєєва
Міського голову Болграда та його колег притягнуть до відповідальності за систематичні порушення мовного Закону

Мовний омбудсмен перевірив звернення громадян щодо застосування недержавної мови посадовими особами органів місцевого самоврядування Одещини. За результатами перевірки проти трьох міських голів та семи депутатів було складено відповідні протоколи. Про це повідомили у пресслужбі омбудсмена. 

Так, перед Законом будуть відповідати: 

  • Болградський міський голова (за застосування недержавної мови під час пленарного засідання сесії Болградської міської ради);
  • депутат Болградської міської ради (за застосування недержавної мови під час пленарного засідання сесії Болградської міської ради);
  • голова Білгород-Дністровської районної ради (за застосування недержавної мови під час засідання президії Білгород-Дністровської районної ради).

Окрім вищезазначених осіб протоколи отримали двоє депутатів Одеської міської ради та депутат Овідіопольської селищної ради.

Окремо було складено протоколи про адміністративні правопорушення за застосування недержавної мови під час звернень до громадськості. Їх отримали: Кодимський міський голова, двоє депутатів Одеської міської ради та депутат Южненської міської ради.

На посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування, які порушили мовний Закон, очікує штраф у розмірі від 3400 до 8500 грн, якщо порушення вчинено вперше, а за повторне протягом року порушення від 8500 до 11900 грн.

Зазначимо, відповідно до Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” посадові особи органів державної влади та місцевого самоврядування зобов’язані спілкуватися державною мовою під час засідань, заходів та зустрічей з виборцями, а також у соцмережах.

Нагадаємо, нещодавно у Болградському районі під час перевірки операторів поштового зв’язку виявили порушення мовного закону.

Поділитись
Зараз читають