Щороку в Україні реєструється 100-110 тисяч інсультів, понад 30 тисяч з них припадає на працездатне населення. Про це повідомили у Одеському обласному центрі контролю та профiлактики хвороб.
За пакетом “Медична допомога при гострому мозковому інсульті” пацієнти можуть отримати безоплатні медичні послуги в закладах, які мають договір із НСЗУ.
В Одеській області таких закладів 15, чотири з яких – на півдні області, а саме: Білгород-Дністровська міська багатопрофільна лікарня, Ізмаїльська міська центральна лікарня, Дунайська обласна лікарня та Арцизька центральна опорна лікарня.
Ці лікарні надають пацієнтам з інсультом такі безоплатні послуги:
Діагностика, лікування та реабілітація надається безоплатно за рахунок Національної служби здоров’я України по програмі медичних гарантій за пакетом «Медична допомога при гострому мозковому інсульті». Вторинну профілактику інсульту, харчування в стаціонарі та медичну реабілітацію також пацієнти мають отримувати безкоштовно.
Тому, в рамках підтримки лікувальних закладів, вказані лікарні отримають додаткове фінансування, яке буде спрямоване на лікування інсультів та реабілітацію пацієнтів, аби ті могли встати на ноги та продовжити жити повноцінним життям.
Довідково:
Виділяють 2 види інсульту:
Причини виникнення й розвиток хвороби
Ішемічний інсульт – це медична проблема, яка викликана істотним зниженням або припиненням руху крові через мережу мозкових артерій і вен в певній зоні мозку. Геморагічний, у свою чергу, спровокований геморагією у мозок та підоболонковий простір.
Загальномозкові симптоми інсульту
Ці симптоми характерні як ішемічного, так геморагічного інсульту. Вони пов’язані з порушенням мозкового кровообігу загалом і включають окремі прояви, пов’язані з дисфункцією тієї чи іншої відділу мозку.
Нагадаємо, 30–40% хворих на інсульт помирають упродовж перших 30 днів і до 50% – протягом року від початку захворювання. 20–40% хворих, що вижили, стають залежними від сторонньої допомоги (12,5% первинної інвалідності) і лише близько 10% повертаються до повноцінного життя.
Саме тому дуже важливо розвивати лікарні, щоб оперативно допомагати людям після інсульту, аби ці страшні відсотки знизилися до мінімуму.
З початку 2023 року на Одещині 4886 пацієнтів з інсультом отримали допомогу за Програмою медичних гарантій.
На головному фото колектив Арцизької опорної лікарні.