Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Ренійській лікарні дали шанс до кінця року довести свою фінансову спроможність

16 Червня 2023 16:46
Микола Григораш
Ренійській лікарні дали шанс до кінця року довести свою фінансову спроможність

Останнім часом Ренійська центральна міська лікарня не сходить з інформаційного порядку денного. Поряд з хорошими новинами про те, що медустанова отримує найсучасніше обладнання, до мешканців громади почали доходити чутки про можливе злиття медичного закладу із Саф’янівською лікарнею з перетворенням її на філію останньої. Про можливість такої перспективи говорила і начальник обласного департаменту охорони здоров’я Наталія Одарій-Захар’єва під час нещодавнього візиту до Рені та зустрічі з медиками. “Спочатку нас позбавили статусу району – тепер ще й лікарні хочуть позбавити?” – обурюються городяни. Невже у Рені не буде свого повноцінного медичного закладу? З цього питання ми й розпочали наше інтерв’ю з генеральним директором Ренійської ЦМЛ Олег Костянтинович Бурля.

– Нам дали можливість чи, якщо хочете, шанс до 1 листопада 2023 року довести фінансову спроможність нашої медустанови. Іншими словами, до так званої ефективної мережі медичних закладів загального профілю, що формується зараз, ми повинні увійти, починаючи з 2024 року, з позитивним фінансовим результатом. Згідно з наказом міністерства охорони здоров’я України №171, ця мережа в майбутньому забезпечуватиме можливість надання медичних послуг наступних напрямків: анестезіологія та реанімація, хірургія, травматологія, неврологія, терапія, інфекційне. І наявність цих шести напрямків буде обов’язковою у лікарнях загального профілю, тобто таких, як наша. На сьогодні відомо, що обласний департамент охорони здоров’я включив нас до цієї мережі лікувальних закладів загального профілю поряд із Саф’янівською та Кілійською лікарнями. Мені чітко про це було сказано на нещодавній селекторній нараді за участю всіх керівників медичних закладів Одеської області. Начальник департаменту Наталія Вікторівна вкотре наголосила, що було враховано всі побажання, у тому числі й тих громад, які заявили, що вони готові відстоювати свої позиції. Найближчим часом ухвалені в галузі рішення будуть підтверджені на рівні міністерства охорони здоров’я. Щодо нашої лікарні, то всі сили сьогодні зосереджені на тому, щоб до зазначених термінів підготувати її і вона відповідала всім критеріям.

– Які заходи здійснюватимуться у цьому напрямку?

— Це те, чим ми займалися, як мінімум, останні півтора року: оптимізація наших ресурсів, придбання нового медичного обладнання та введення його в експлуатацію, навчання медичного персоналу додатковим спеціальностям, які в майбутньому будуть використовуватися в різних пакетах. На сьогодні вже зрозуміло, що напрямок реабілітації чи, іншими словами, відновної терапії у таких лікарнях, як наша, стане пріоритетним. Так, наприклад, пацієнта з інсультом, який отримав в кластерній лікарні (найближча до Рені знаходиться в Ізмаїлі) максимально ефективне лікування в середньому за 12-14 днів, буде доставлено до Рені та він отримає можливість продовжити своє лікування в неврологічному відділенні ЦМЛ. Потім його переведуть у відділення реабілітації та відновлювальної терапії і далі з ним працюватимуть фізіотерапевт, ерготерапевт та логопед. Ми зараз цим займаємось впритул і навчаємо персонал. Найближчим часом розпочнеться ремонт на четвертому поверсі по вулиці Східна, це база №2 (колишня портова лікарня), де розташовуватиметься відділення реабілітації та відновлювальної терапії на 20 ліжок. Практично готова проектно-кошторисна документація під вантажно-пасажирський ліфт, який там буде встановлено. Ми впритул підійшли до того, щоб найближчим часом встановити гарний пандус, що відповідає державним будівельним нормам.

– Хворі з Ренійської громади з інсультами, інфарктами та іншими тяжкими випадками вже доставляються до кластерної лікарні Ізмаїла?

– Ефективна мережа медустанов різного профілю тільки формується, і цей процес триватиме до 2025 року. Він запущений два роки тому, коли пацієнти з інфарктами вже почали доставлятися до реперфузійного центру, що знаходиться в Дунайській обласній лікарні м. Ізмаїла. Щодо пацієнтів з інсультами, вони з цього року теж доставляються до кластерної лікарні. Виняток становлять лише пацієнти у тяжкій комі (нетранспортабельні), які спочатку госпіталізуються до відділення інтенсивної терапії та реанімації Ренійської ЦМЛ до стабілізації їхнього стану, а потім доставляються до кластерної лікарні. Цей період необхідний, щоб мережа запрацювала як єдиний механізм. Звичайно, хотілося б швидше, і ми робимо все для цього. У цей процес залучено власне нашу лікарню: наші сили та засоби, наші можливості, наші кадри. До нього також залучено департамент охорони здоров’я обладміністрації та нашу місцеву владу в особі міської ради та тих можливостей, які вони сьогодні надають для нашої лікарні. Тому й закуплено безпрецедентну кількість медичного обладнання.

– Розкажіть, будь ласка, про це докладніше.

– З обладнання вже придбано ультразвуковий апарат, непрямий офтальмоскоп та електрокардіограф, з детекторів та аналізаторів – біохімічний автоматичний аналізатор метаболічного профілю, напівавтоматичний лабораторний коагулометр та аналізатор гематологічний, а також система ендоскопічної візуалізації з гастроскопом та відеоскопому комплекті можливості якої просто колосальні.

На другому поверсі бази №2 проводиться ремонт кабінету, де розміщуватиметься це обладнання, чекаємо на приїзд його наладчиків. Закуплено також, але ще не доставлено, він у дорозі, автоматичний тоно/реф/керато/пахіметр – багатофункціональний прилад, що використовується в офтальмології для дослідження ока. Все назване обладнання зарубіжного виробництва – Німеччина, Японія, Південна Корея.

Зазначу, що воно дороге та його придбання фінансується з бюджету нашої громади. Починаючи з минулого року і зараз із місцевої скарбниці на ці цілі виділено близько 17 млн гривень. Процес переоснащення нашої лікарні розпочався минулого року, коли по лінії міністерства охорони здоров’я наша лікарня отримала новий пересувний рентген-апарат фірми Mindray. Ми вже отримали до цього рентген-апарату кольоровий принтер, закуплений коштом громади, який друкуватиме знімки досліджень. Минулого року також було придбано коштом громади пересувний рентген-апарат виробництва Бельгії, який вже успішно використовується в нашому рентген-кабінеті… Ми повинні отримати і лапароскопічну систему багаторазового використання в комплекті.

Закуплено також три інфузійні волюметричні насоси – спеціальні системи, які дозволять пацієнтам з порушеннями функції ковтання або тим, хто перебуває в комі та підключені до даного пристрою, отримувати необхідне харчування. У реанімаційному відділенні буде встановлено монітор останнього покоління, на який виводитимуться дані системи моніторингу фізіологічних показників одного пацієнта. Він уже прибув і найближчим часом буде запущений у роботу поряд з іншими апаратами, отриманими як за лінією МОЗ, так і наших друзів-спонсорів з Італії.

Звичайно, шкода, що все це обладнання не можна було придбати значно раніше. У такому разі наша лікарня не втратила б значної частини пацієнтів, які свого часу пішла від нас до Ізмаїлу та Одеси. Наше завдання зараз постаратися все надолужити, повернути наших пацієнтів, щоб вони обстежувалися і лікувалися вдома, у своїй громаді.

Поділитись
Зараз читають