Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

З російського полону повернувся захисник Зміїного з Ізмаїльського району Олег Чернишов: що про нього відомо

31 Січня 2024 16:48
Ганна Ковальова
З російського полону повернувся захисник Зміїного з Ізмаїльського району Олег Чернишов: що про нього відомо

Під час сьогоднішнього обміну полоненими на рідну землю, через майже два роки, повернувся прикордонник Ізмаїльського загону з міста Вилкове Олег Чернишов. Після захоплення росіянами острова та взяття у полон його захисників саме Олегу дозволили зателефонувати додому від всіх прикордонників і повідомити про полон.

У серпні 2023 року, коли йшов 500-й день захисників Зміїного у полоні, видання Радіо.Свобода брало інтерв’ю у родичів захисника, які з першого дня невпинно боролися за його повернення додому. І ось, нарешті, він вдома і після реабілітації він нарешті зможе повернутися до рідних.

До лав прикордонників Олег вступив у 2011 році, щоб сплачувати за навчання в університеті, який через вторгнення Росії у 2014 році так і не зміг закінчити. Замість цього він взяв до рук зброю та пішов воювати.

Перед початком великої війни Олега відрядили на Зміїний фахівцем із радіозв’язку, де через декілька місяців він разом із побратимами зустрів ворога та потрапив у полон.

Перший час родина навіть не знала, чи вижив їх захисник. Лише через певний час їм скинули відео з російського телебачення, на якому полонених ведуть в автобус і серед них є їхній Олег.

Увесь цей час мати та дружина брали участь у мітингах, зверталися до влади та організацій, щоб повернути захисника додому. Разом з родичами інших полонених вони об’єдналися у громадську організацію «Про тих, про кого мовчать» та разом акцентують увагу громадськості на полонених, щоб про них не забули.

І це дає певні результати: на початку місяця додому повернулися сім захисників острова Зміїний, а сьогодні повернувся Олег Чернишов на якого вдома дуже сильно чекають мати, дружина та донечка.

У полоні все ще залишаються хлопці, які боронили острів. На кожного з них чекають вдома. Сподіваємося, що скоро всі вони повернуться додому.

Поділитись
Зараз читають