Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

ЯК СВІТ ПІДТРИМУЄ УКРАЇНУ: ОЧИМА УРОДЖЕНЦІВ БОЛГРАДСЬКОГО РАЙОНУ, ЯКІ ЖИВУТЬ ЗАКОРДОНОМ

15 Жовтня 2022 15:00
Ганна Ковальова
ЯК СВІТ ПІДТРИМУЄ УКРАЇНУ: ОЧИМА УРОДЖЕНЦІВ БОЛГРАДСЬКОГО РАЙОНУ, ЯКІ ЖИВУТЬ ЗАКОРДОНОМ

Після масованих обстрілів міст України, численних жертв, масових руйнувань критичної інфраструктури і ядерного шантажу з боку росії світ з новою силою заговорив про підтримку України в її війні проти жорстокого загарбника росії.

В країнах Європи, в Америці пройшли мітинги на підтримку українського народу. Ми зв’язалися з нашими співвітчизниками і попросили їх розповісти, як країни світу підтримують українців, як висловлюють свою підтримку. Ще раз хочемо наголосити, що заяви російських пропагандистів, що світ втомився від України – не мають під собою ніякого підґрунтя, тому підтвердження фото та інтерв’ю з безпосередніми учасниками подій та свідками.

ПАРАСОЛЬКА ДЛЯ УКРАЇНИ, М.ОСТІН США

Заріна Нурова, уродженка м.Болград

«Акції на підтримку України ми проводимо раз на тиждень обов’язково, а іноді і частіше – два, три рази. На цьому тижні їх було чотири. Вчора була акція під назвою «Парасолька» #closethesky #закрийте небо. 

Парасолька – символ захисту.  Ми бачимо що кремль пішов шляхом подальшої ескалації конфлікту, адже всі спроби зламати опір українців виявилися марними. путін сподівається, що до старту саміту G-20 (15 листопада) ракетними ударами по цивільній інфраструктурі він достатньо залякає Україну та Захід, щоб ті сіли з ним за стіл переговорів та погодилися на його умови. Україна не злякається, не здасться, вона витримає цю хвилю терору і продовжуватиме боротися за своє існування і за те, щоб покарання агресора.

 Адекватною відповіддю міжнародної спільноти буде посилення оборонних спроможностей України та подальша ізоляція путінського терористичного режиму. росію необхідно визнати державою-спонсором тероризму і терористичною державою. російські воєнні злочини проти мирного населення будуть задокументовані для майбутнього міжнародного трибуналу.

В нашому місті є спільнота українців, яку очолює Катерина Войнова, вона з Києва. Ми проводимо багато благодійних акцій зі збору коштів для ЗСУ, для школярів та дітей постраждалих в Україні

 Зараз в мене гараж завалений спецодягом для ЗСУ, на цьому тижні передаватиму на фронт. А в суботу будемо проводити благодійний пікнік. Печемо печиво, тістечка, хліб продаємо. Американцям розповідаємо про ситуацію Україні, збираємо гроші, підтримуємо біженців, які залишились без коштів на існування.

Наші діти роблять біжутерію та браслети на підтримку України, будемо продавати за пожертви». 

НОВИЙ ПРОЄКТ В США

Василь Младінов, уродженець с.Каракурт Василівской громади

Ми неодноразово писали про нашого відомого земляка, чемпіона світу з парашутного спорту Василя Младінова та про його волонтерську діяльність, яку він веде з початку війни. І ось Василь розпочав новий проєкт в Америці, про який він нам розповів.

«Я відкрив свій благодійний проєкт на початку березня та провів в Україні 6 місяців. За цей час на мій проєкт пожертвували понад $70,000, які пішли на допомогу ЗСУ, шпиталям, біженцям, людям, які залишилися в прифронтовій зоні та дитячим будинкам. Всі ці пожертвування мені надсилають друзі та знайомі – переважно парашутисти з усього світу. Оскільки через візу в Україну я не можу приїхати ще 3 місяці, то я вирішив проїхати Америкою, подякувати тим, хто підтримав мій проєкт, розповісти американцям про війну в Україні.

Моя подорож починається з Бостона. Після – Нью-Йорк, Балтімор, Вашингтон, округ Колумбія, Північна Кароліна, Флорида. Це перший етап. Планую зробити коло по всіх штатах Америки.

З ким би я не говорив в Америці, всі підтримують Україну та бажають їй якнайшвидшої перемоги. На багатьох будинках висять українські прапори, на машинах наклейки з українськими символами.

Я вже три тижні у штатах, проїхав понад 4000 км, і жодного російського прапора не побачив. Я спілкувався з багатьма людьми та бачу, як вони вболівають за Україну».

В ЧЕХІЇ ЗБИРАЮТЬ ПІДПИСИ, ЩОБ РОСІЮ ВИЗНАЛИ ДЕРЖАВОЮ, ЯКА ПІДТРИМУЄ ТЕРОРИЗМ

Олена, уродженка Болграда

«Уряд Чехії  і жителі країни підтримують Україну. Тут розуміють, що атаки Росії на українські міста спрямовані не лише на пошкодження інфраструктури, а й на знищення мирних жителів.

Вони стверджують, що військово-агресивна політика Росії не повинна мати успіху і готові підтримати Україну у справедливій боротьбі за свободу.

Як ставляться до переселенців, яку допомогу надають?

З 24 лютого українцям тут видавалась віза тимчасового захисту на рік. Вона прирівнюється до ПМП. Включає можливість працевлаштування, відвідування шкіл та садків для дітей, медичне страхування, допомога на перші шість місяців, безкоштовне вивчення мови.

Соціальні виплати можна продовжувати за наявності поважних причин (догляд за дітьми, стан здоров’я). Крім того, надається гуманітарна допомога (речі, засоби особистої гігієни), безкоштовні обіди, а також уряд покриває витрати орендодавців, які надали житло переселенцям.

Після масового ракетного удару 10 жовтня у великих містах Чехії пройшли протести проти бомбардувань українських міст, у руках протестувальників були плакати з назвами українських міст, які зазнали атак агресора, фотографії травмованих мешканців, зруйнованих будинків. Під час мітингів відбувся збір підписів під відкритим листом до Парламенту Чехії  про визнання Росії державою, яка підтримує тероризм.

В ЕСТОНІЇ РОСІЯНИНУ, ЯКИЙ ПРИНИЗИВ УКРАЇНКУ ЗА МОВУ, АНУЛЮВАЛИ ВНЖ

Аліна Демірова, уродженка села Табаки

В Естонії часто проходять акції протесту біля посольства Росії. Так, українці і представники інших національностей висловлюють свою незгоду з агресією росії проти України. 

Всі, хто живе в Естонії або змушений був сюди переїхати, створюють благодійні фонди, збирають кошти на допомогу ЗСУ, біженцям, плетуть маскувальні мережі.

Не можна не сказати, що тут є й проросійсько налаштовані люди, але держава опікується українцями і на агресію проросійськи налаштованих людей реагує миттєво.

Наприклад, недалеко від місця, де ми орендували житло, росіянин звинуватив українку в тому, що вона розмовляє українською мовою. Конфлікт зняли на відео та опублікували в Інтернеті, жінка звернулася до поліції, після цього росіянину анулювали посвідку на проживання в Естонії.

Загалом у Таллінні та інших містах Естонії відношення до українських біженців дуже доброзичливе. Їх приймають у спеціальних центрах. У разі відсутності житла селять у готелі. При оренді житла держава оплачує в перший місяць послуги маклера до 1.200 євро. Є можливість стати в центри з безробіття та отримувати допомогу, а також біженцям надається право на навчання, перекваліфікацію. Я закінчила курси англійської мови, рівень яких високий.

Школи, сади для дітей українських біженців функціонують безкоштовно. Проїзд у громадському транспорті, вхід до різних культурних закладів безкоштовний. Надаються продуктові набори».

Читайте також: Українці за кордоном: мріють про перемогу, волонтерять і думають про повернення

Тетяна Терзі, Тетяна Манолова

Поділитись
Зараз читають