У Болградській районній лікарні встановили сучасний комп’ютерний томограф. Про це виданню «Махала» розповів генеральний директор КНП «Болградська лікарня» Віктор Дішлі.
«Апарат встановили та ввели в експлуатацію. На даний момент ми очікуємо на приїзд спеціаліста, так званого апліканта, який привезе необхідне програмне забезпечення, протоколи обстеження і навчатиме наших лікарів та рентгенлаборантів працювати за цими протоколами. Після цього ми подаємо документи до Державної інспекції ядерного регулювання на отримання ліцензії. Поки ми не отримаємо ліцензію, Національна служба здоров’я не визнає, що у нас є КТ. Ми постараємося отримати ліцензію до нового року, хоча це складний процесс. Як тільки ми отримаємо ліцензію, зможемо заключити договір з Національною службою здоров’я та за електронним направленням від сімейного лікаря робитимемо обстеження безкоштовно. Тому у найближчі місяці ми не зможемо приймати пацієнтів. Але робимо все можливе, щоб прискорити процес отримання всіх документів», – повідомив Віктор Дішлі.
Ідея встановити томограф виникла у генерального директора КНП «Болградська ЦРБ» Віктора Дішлі давно. Наявність томографа в лікарні дає можливість розширити перелік медичних програм. До того ж, томограф значно покращить якість надання медичних послуг.
За кошти бюджету Болградської громади виконали ремонт приміщення за всіма стандартами рентгенологічного відділення. Кошти на придбання КТ були виділені з обласного бюджету. В лютому 2024 року в лікарні оголосили, що готові прийняти ком’ютерний томограф.
Зараз він знаходиться на першому поверсі поряд з приймально-діагностичним відділенням. Для амбулаторних хворих облаштували окремий вхід.
Нагадаємо, першого березня депутати Одеської обласної ради на сесії прийняли рішення про передачу комп’ютерного томографа зі спільної власності територіальних громад області в комунальну власність Болградської територіальної громади в особі Болградської міської ради, яка є власником Болградської лікарні.
Вже в березні обладнання доставили в лікарню. Для його встановлення лікарня виконала цілий перелік дороговартісних вимог. Томограф повинен мати безперебойне електроживлення, тому спеціально для цього була закуплена та встановлена система збереження електроенергії (ESS) з акумуляторними батареями та комплектом для монтажу.
Отже на отримання важливої медичної послуги паціентам Болградської лікарні залишилося чекати недовго. Слід додати, що лікарня ніколи не мала власного КТ.