У Болградському ліцеї здано в експлуатацію друге укриття для учнів. Тепер учні можуть навчатися у звичайному режимі, без дистанційного навчання.
Наявність укриттів надзвичайно важлива сьогодні. На жаль, не всі установи освіти їх мали на момент початку війни, але поступово подекуди пристосували приміщення, а в інших школах йде будівництво. В опорному навчальному закладі «Болградський ліцей» минулого року було підготовлено укриття, але воно спроможне містити лише частину учнів.
«В очному режимі навчалася початкова школа, а також п’яті та одинадцяті класи. Інші відвідували школу по черзі. Один тиждень на онлайні, один очно», – розповідає директор ліцею Тетяна Желяскова.
Школу відвідують 612 осіб і тепер усі вони, включно з педагогічним колективом, можуть розміститися в укриттях у разі повітряної тривоги. Укриття розділені. В одному – вхід із двору школи, у ньому у разі повітряної тривоги розміщуються старші класи. Це велике підвальне приміщення з електрикою, водою та туалетами.
«Його ми зробили одразу. Війна закінчиться і це приміщення ми зможемо використовувати під свої потреби. Дивіться, яке воно велике, бодай тенісний корт відкривай», – показує директор.
Друге укриття, яке нещодавно атестувала комісія з техногенної безпеки, розташоване у крилі початкової школи, до нього потрапити можна із самої будівлі. Укриття розраховане на триста людей.
Воно виглядає, як ряд просторих приміщень з двома виходами. Стіни розфарбовані веселими картинками, які робили вчителі разом із школярами.
Приміщення розділені за зонами, кожен клас має своє місце. «Чому ми так прагнули відкриття другого укриття? Важливо, щоби діти відвідували школу. У школі завжди є світло та можливість проводити онлайн уроки. Але не у кожної дитини зараз є електрика та інтернет. Траплялися випадки, коли на уроці були присутні всього кілька учнів. Це значно знижує якість освіти та збільшує навантаження на дитину. Наразі ми закрили це питання, і всі діти можуть відвідувати школу», – каже Тетяна Вікторівна.
Також у школі постійно працює їдальня, у ній харчуються діти з початкової школи та діти пільгової категорії. Також будь-який учень за гроші може купити обід.
У школі є невеликий кабінет, який пристосований під «Пункт незламності». У кабінеті стоять дивани, стіл, є кулер із водою, чайник та Wi-Fi.
Цим пунктом може скористатися будь-який учень ліцею у разі вимкнення світла у будинку. Тут можна зробити домашню роботу, зарядити гаджети.
«Сюди приходять наші колишні учні. Цієї зими тут вони складали сесії. Ми кабінети навіть давали тим, кому потрібно було скласти іспит онлайн чи залік. Якщо виші на “дистанційці”, а вдома немає світла, куди йти як не до рідної школи. Ми завжди готові допомогти», – розповіла Тетяна Желяскова.
Опорний навчальний заклад «Болградський ліцей» вже має досвід проведення уроків і навіть шкільних олімпіад у своїх укриттях. Система налагоджена та працює.
Серафим Савченко