Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

МЕШКАНЕЦЬ БОЛГРАДУ ПОВСТАНЕ ПЕРЕД СУДОМ ЧЕРЕЗ НЕЗАКОННУ ПОРУБКУ ДЕРЕВ У ЛІСОСМУЗІ

18 Січня 2023 11:58
Ганна Ковальова
МЕШКАНЕЦЬ БОЛГРАДУ ПОВСТАНЕ ПЕРЕД СУДОМ ЧЕРЕЗ НЕЗАКОННУ ПОРУБКУ ДЕРЕВ У ЛІСОСМУЗІ

Поліцейські повідомили про підозру жителю Болградського району в незаконній порубці дерев у захисних насадженнях. 48-річний чоловік знищив 13 дубів, завдавши державі збитків на суму майже 30 тисяч гривень.

Про це повідомили в пресслужбі Національної поліції в Одеській області.

Поліцейські під час несення служби на східній околиці міста помітили протектори автомобільних шин, що вели вглиб захисної лісосмуги. При обстеженні території лісу поліцейські виявили ділянку, на якій 48-річний житель районного центру спиляв 13 дубів і частину з яких завантажив у салон автомобіля «ВАЗ». 

Як пояснив правопорушник, він спилював дерева для власного використання в побуті. Однак відповідних дозвільних документів на заняття даним промислом чоловік не мав.

Поліцейські вилучили у правопорушника в якості речових доказів бензопилу і вирубану деревину, а транспортний засіб помістили на арештмайданчик.

Відповідно до розрахунків Державної екологічної інспекції південно-західного округу (у Миколаївській та Одеській областях), внаслідок порушення законодавства про охорону та раціональне використання лісових ресурсів у вигляді незаконно вирубаних дерев, державі заподіяна шкода на суму майже 30 тисяч гривень. 

За наявності достатніх доказів, які зібрали поліцейські в ході досудового розслідування, слідчі  повідомили фігуранту про підозру в незаконній порубці дерев у захисних насадженнях, що заподіяли істотну шкоду. Цей злочин передбачений частиною 1 статті 246 Кримінального кодексу України. Відповідно до чинного законодавства, правопорушнику загрожує штраф від тисячі до тисячі  п’ятисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян (17000 – 25500 гривень) або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох  років, або позбавлення волі на той саме строк.

Поліція закликає громадян берегти живу природу та нагадує, що порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, перевезення, зберігання, збут зрубаних дерев або чагарників потребують відповідних дозволів. В іншому випадку такі дії є правопорушеннями за які встановлена відповідальність.

Поділитись
Зараз читають