Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

КОНТЕЙНЕРНУ ЛІНІЮ ВІД КОНСТАНЦИ ДО РЕНІ ПРОДОВЖАТЬ ДО ІЗМАЇЛА

15 Лютого 2023 10:42
Ганна Ковальова
КОНТЕЙНЕРНУ ЛІНІЮ ВІД КОНСТАНЦИ ДО РЕНІ ПРОДОВЖАТЬ ДО ІЗМАЇЛА

Річкова судноплавна контейнерна лінія від румунського порту Констанца на південь Одеської області по Дунаю буде продовжена і охопить не лише порт Рені, а ще й Ізмаїл. Про це повідомляє спеціалізоване видання “Пасажирський транспорт”.

▪️ Читайте також: До порту в Бессарабії вперше за часи Незалежності привезли цитрусові

Фідерні контейнерні перевезення, які з кінця 2022 року здійснюються між румунським портом Констанца й українським Рені, з березня 2023 року планують поширити і на порт Ізмаїл на півдні Одеської області.

У компанії «Ітеріс», яка виступила оператором контейнерного фідера, уточнили, що обидва сервіси (на Рені і на Ізмаїл) працюватимуть паралельно. Перший суднозахід в Ізмаїл планується у перший тиждень березня. Сервіс буде відкритий для прийняття контейнерів ліній Arkas, ZIM, Maersk, Hapag-Lloyd, СМА.

Карта Чорного моря

Розклад суднозаходів передбачає прибуття в кожен порт в середньому один раз на тиждень — кругорейс становить близько 6-8 діб (в один бік близько 3-4 діб). Контейнери прийматимуться на найближчому доступному судні. Відзначається, що контейнери слідують у режимі трансшипенту, тобто немає необхідності оформлювати транзитні митні документи в порту Констанца.

У порту Рені перевалка контейнерів здійснюється на терміналі «Вікінг Альянс», відкриття якого відбулося в грудні 2022 року. В середньому, раз на тиждень термінал приймає щонайменше 150 контейнерів в імпорті та 400 контейнерів в експортному напрямку. Подекуди показники перевищують 200 і 550 відповідно.

У порту Ізмаїл перевалка здійснюватиметься на потужностях ДП «Ізмаїльський морський торговельний порт».

Як раніше повідомлялась, Уряд ухвалив рішення про розширення акваторії морських портів на Дунаї. Мова йде про порти в Ізмаїлі, Рені та порт Усть-Дунайськ. За словами Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, завдяки відкриттю нових пунктів пропуску та розширенню акваторії дунайських портів Україна зможе наростити експорт та посилити економічну стабільність.

▪️ Читайте також: У 2022 році порт Рені показав найкращий результат роботи за всі роки Незалежності

Поділитись
Зараз читають