Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

ГОРОДНЕНСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА НЕ ВЖИВАЄ ПЕВНИХ ЗАХОДІВ З ВІДКРИТТЯ ЦНАП, – БОЛГРАДСЬКА РВА

15 Вересня 2022 13:00
Ганна Ковальова
ГОРОДНЕНСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА НЕ ВЖИВАЄ ПЕВНИХ ЗАХОДІВ З ВІДКРИТТЯ ЦНАП, – БОЛГРАДСЬКА РВА

Згідно з чинним законодавством України міським, селищним, сільським радам з населенням понад 10 тисяч мешканців необхідно до 1 січня 2023 року утворити Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП). Кабінетом Міністрів України затверджено перелік адміністративних послуг органів виконавчої влади та адміністративних послуг, що надаються органами місцевого самоврядування, які є обов’язковими для надання через ЦНАП.

Раніше «Махала» писала, що в Болградському районі повинно бути утворено 10 ЦНАПів. Але в листопаді 2021 року в районі функціонувало лише 7. Тоді ж Болградська райдержадміністрація повідомляла, що на 2022 рік заплановано відкриття ЦНАПу в селі Городнє, а в 2023 році – в селі Криничне.

І ось, 14 вересня 2022 року в Болградській військовій районній адміністрації відбулася нарада, на якій було знов підняте питання утворення ЦНАПу в Городненській громаді. Про це повідомила пресслужба РВА.

Городненською сільською радою на чотирнадцятій сесії прийнято рішення про утворення Центру надання адміністративних послуг Городненської сільської ради та затверджено Положення про нього. Також рішенням сесії затверджено штатний розклад даного структурного підрозділу у кількості 3-х штатних одиниць. Але на цьому – все.

«Аналіз виконання вимог нормативних актів у сфері функціонування центрів надання адміністративних послуг показав, що Городненською сільською радою не вжито певних заходів, спрямованих на відкриття ЦНАПу. Не виконуються рекомендації управління цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Одеської обласної адміністрації та Болградської районної військової адміністрації» – повідомили в РВА.

Наразі сільською радою надаються адміністративні послуги, передбачені Переліком, який затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів України:

⏺ з реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання,

⏺ видача відповідних довідок з цього напрямку,

⏺ послуги соціального характеру.

Але надаються вони не через ЦНАП, як того вимагає чинне законодавство, а окремими працівниками сільської ради.

«Тому для виправлення зазначеної ситуації, під час наради були обговорені методи і шляхи забезпечення функціонування ЦНАПу Городненської територіальної громади згідно з вимогами діючого законодавства. Заступник начальника Болградської РВА визначив терміни виконання усіх зауважень та передбачених заходів», – повідомили в РВА.

Поділитись
Зараз читають