Вже за кілька днів — Великдень, одне з традиційних весняних свят, підготовка до якого супроводжується характерними ознаками: у магазинах з’являються святкові вироби, а в повітрі відчутний аромат здоби. Одним із головних атрибутів святкового столу залишається паска. Дехто готує її вдома, дотримуючись родинних рецептів, інші надають перевагу готовій продукції, яку пропонують магазини та пекарні.
Напередодні свята журналісти інтернет-видання вирушили на вулиці Болграда, щоб дізнатися, який варіант обирають місцеві жителі та гості міста: чи готують паски власноруч, або обирають готову святкову випічку з магазинів. Окрім цього, ми поцікавилися, чи існують у їхніх родинах великодні традиції.
«Цього року я планую пекти паски вдома й залучати до цього процесу свою дитину, адже це допомагає формувати родинні традиції та цінності. Ми використовуємо старий сімейний рецепт. На жаль, наша бабуся зараз далеко, але ми зв’язалися з нею, щоб дізнатися всі деталі приготування. Це наш спосіб зберігати зв’язок і передавати тепло через покоління», — зазначила під час опитування мешканка Болграда Аліна.
Детальніше про вподобання, спогади та традиції жителів та гостей Болграда — дивіться у нашому відеосюжеті на YouTube-каналі за посиланням нижче.
Раніше інтернет-видання “Махала” розповідала, як змінилися ціни на великодню випічку у 2025 році порівняно з попереднім роком. Також розповідали старовинний рецепт гагаузької паски, і які старовинні рецепти памʼятають мешканці Бессарабії.