Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

ДЛЯ ТИХ, ХТО В БОЛГРАДІ НОСТАЛЬГУЄ ПО РОСІЙСЬКОМУ СВЯТУ: ЯК ЗСУ НИЩАТЬ ПОВІТРЯНО-ДЕСАНТНІ ВІЙСЬКА РОСІЇ

02 Серпня 2022 13:34
Софія Чебан
ДЛЯ ТИХ, ХТО В БОЛГРАДІ НОСТАЛЬГУЄ ПО РОСІЙСЬКОМУ СВЯТУ: ЯК ЗСУ НИЩАТЬ ПОВІТРЯНО-ДЕСАНТНІ ВІЙСЬКА РОСІЇ

Сьогодні в Україні православні віруючі святкують день святого Іллі. Але на вулицях Болграда побачила декількох ветеранів військової служби з квітами в руках. Що святкують вони? День повітряно-десантних військ. Це російське свято, яке з часів СРСР було призвано показати  велич російської армії і її переваги. Що сьогодні представляє російська армія вже побачив весь світ.

Але Болград пам’ятає воїнів-десантників. Тут колись була розташована 1-а аеромобільна дивізія. І десантники в блакитних беретах були звичним явищем в місті. 2 серпня вони широко святкували свій день.  Були і показові виступи з розбиттям  пляшки об голову,  розбиттям цегли руками, рукопашним боєм і т.інше. Неофіційна частина свята традиційно закінчувалася купанням п’яних десантників  в фонтані.

Але часи змінилися. В Болграді більше немає ПДВ. І немає в Україні такого свята. Починаючи в 2017 року, коли Президент України підписав Указ № 380/2017, 21 листопада вважається Днем Десантно-штурмових військ ЗСУ, який відзначають українські десантники. До речі, вони носять малиновий берет, а не блакитний.

В центрі Болграда є пам’ятник загиблим десантникам 8-ї парашутно-десантної роти, куди зазвичай покладають квіти. Сьогодні в Болграді, зрозуміло, ніяким офіційних заходів не було, але в приватному порядку ветерани ПДВ покладали квіти до пам’ятника.

Тому тим, хто ностальгує по російському дню повітряно-десантних військ,  хочу навести деякі факти, які були зібрані з відкритих джерел в Україні.

І стає очевидно, що для багатьох це свято, особливо для  батьків російських десантників, яких путін направив в Україну на війну і смерть,  буде поминками.

Повітряно-десантні сили росії від початку вторгнення в Україну брали участь у кількох серйозних тактичних провалах.

Про це йдеться у звіті розвідки Міністерства оборони Британії.

Серед таких провалів у розвідці називають спробу наступу на Київ через аеродром Гостомель у березні, просування на Ізюмському напрямку, що застопорилося з квітня, а також недавню невдалу переправу через річку Сіверський Донець, під час якої було зазнано серйозних втрат.

Путін своїм злочинним і бездумним наказом про вторгнення в Україну знищив еліту  ВДВ Росії, кинувши їх, без розвідки на розтерзання ЗСУ та ТРО. Сьогодні замість елітних десантних частин, основною ударною силою росії  стали найманці з приватної військової кампанії «Вагнер», набрані з числа злочинців.

ОТЖЕ, ЕПІЗОДИ ПРОВАЛІВ ТА ВТРАТ ПДВ В УКРАЇНІ:

• У перший же день війни армія РФ втратила «еліту еліти», намагаючись захопити аеропорт Гостомель. «Там висадилися дуже підготовлені люди… Це 45 бригада спеціального призначення ПДВ, яка спеціалізується на захопленні аеродромів. …але цих людей фактично всіх уже немає… Близько 200 осіб», – повідомив радник голови ВП А.Арестович.

• Після провалу в Гостомелі, ПДВ використовуються в Україні на найнебезпечніших напрямках як елітна мотопіхота. Зокрема, підрозділи ВДВ використовувалися під Ізюмом, Василівкою на Донецькому напрямку.

• У березні загинули 55 десантників 247-го гвардійського десантно-штурмового Кавказького козачого полку ВДВ.

• 17 березня загинув командир костромського полку ВДВ полковник Сергій Сухарєв та ще чотири військові.

• На початку квітня 60 елітних псковських десантників відмовилися від участі у війні.

• 20 квітня Путін змінив командира 76-ї гвардійської десантно-штурмової дивізії. Підрозділ брав участь у боях під Бучею, втратив не менше 18 осіб (за відкритими джерелами). Солдати підрозділу, можливо, причетні до військових злочинів.

• 22 травня знищено підрозділ 76-ї десантно-штурмової дивізії, загинуло щонайменше 14 осіб.

• 26 травня в Донецькій області знищено майже цілу роту 106-ї повітряно-десантної дивізії ЗС РФ (в/ч 55599, Тула) внаслідок спроби штурму українських позицій.

• Наприкінці травня 129 бійців 108-го гвардійського десантно-штурмового Кубанського козацького полку відмовилися їхати воювати до України.

• У липні ряд підрозділів 106 і 76 повітряно-десантних дивізій було відправлено до РФ через велику кількість відмов від участі в бойових діях.

• 13 липня ЗСУ завдали удару по пункту управління 106-ї повітряно-десантної дивізії. Вбито чи поранено 28 військових, включно з комсоставом.

• У липні 78 осіб з 11-ї окремої десантно-штурмової бригади були налаштовані відмовитися від участі у війні та звільнитися. Після тиску командирів близько 50 людей передумали, 10 рішучих відмовників командири замкнули в гаражі.

• 25 липня було завдано удару по десантно-штурмовій бригаді з Бурятії під Херсоном. Знищено командний штаб.

• 28 липня вбито снайпера командира 331 парашутно-десантного полку (в/ч 71211, Кострома) 88 парашутно-десантної дивізії Західного військового округу Збройних Сил РФ Івана Поздєєва.

Отже, за злочинний наказ путіна російські десантники дорого заплатили. І тим, хто ностальгує в Україні за цим святом і все ще чекає «руський мир» – треба про це знати.

Тетяна Терзі

Поділитись
Зараз читають