Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

ЧИСЕЛЬНІСТЬ НАСЕЛЕННЯ ТАРУТИНСЬКОЇ ГРОМАДИ ЗА РІК ЗМЕНШИЛОСЯ МАЙЖЕ НА П’ЯТЬ ВІДСОТКІВ

02 Лютого 2023 11:19
Ганна Ковальова
ЧИСЕЛЬНІСТЬ НАСЕЛЕННЯ ТАРУТИНСЬКОЇ ГРОМАДИ ЗА РІК ЗМЕНШИЛОСЯ МАЙЖЕ НА П’ЯТЬ ВІДСОТКІВ

В Тарутинській громаді станом на перше січня 2023 року кількість населення становить 21 555 осіб, у тому числі 4146 дітей (від 0 – 18 років), 12740 людей працездатного віку, та 4669 осіб пенсійного віку. Чисельність населення в цілому по Тарутинській громаді в порівнянні з 2021 роком зменшилась на 4,4%. Такі дані повідомили в селищній раді. Вони базуються на звітах соціальних паспортів старост старостинських округів.

В громаді жінок проживає більше, ніж чоловіків – 51,6% та 48,4% відповідно. Співвідношення між ними по населених пунктах та віковій групі відрізняється. Наприклад, серед осіб старше 60 років спостерігається диспропорція між чоловіками та жінками у бік жіночої частини населення. 

Найбільш популярним для життя є селище міського типу Тарутине, де проживає понад 22,1% всього населення громади. Також привабливим для життя люди вважають Березинський старостинський округ, там проживає 16,8% населення. 7,9% населення мешкає в Підгірненському СО, 7% – в Рівненському СО, 6,9% – в Ярівському СО, 6,8% – в Вільненському СО, 6,5% – в Петрівському СО, 6,3% – в Серпневському СО, 6,2% – в Красненському СО, 6% – в Виноградівському СО, 4,3% – в Калачівському СО, 3,2% – в Малоярославівецькому Другому.

Природний приріст населення бажає кращих результатів.

«За останні роки спостерігаємо тенденцію зменшення народжуваності та збільшення смертності. Так, у 2022 році в Тарутинській громаді народилось 102 немовлят, померло – 288 осіб. Загальна демографічна ситуація на території громади характеризується від’ємним природним приростом населення -186 осіб», – повідомили в селищній раді.

Також в громаді підрахували відсоткове співвідношення національностей, які проживають на її території. Переважну кількість населення Тарутинщини складають болгари.

«Питома вага болгар складає 42,2%, росіян – 33,4%, українців – 11,7%, молдаван – 6%, гагаузів – 5,2% інших національностей – 1,5%», – поділилися в селищній раді.

Також, через збройну агресію російської федерації, до Тарутинської громади приїхали люди з інших куточків України, які через війну втратили свій дім, або втратили можливість жити у своєму домі.

Так, за офіційними даними, станом на 1 січня 2023 року, в громаді офіційно зареєстрована 571 особа, серед яких 288 дітей та 48 осіб похилого віку.

Нещодавно інтернет-видання «Махала» писало, що загалом на території Болградського району проживають та перебувають на обліку в управлінні соціального захисту населення Болградської районної військової адміністрації 8088 внутрішньо переміщених осіб. В Арцизькій громаді точну кількість людей не називають, але на початку року Арцизька міська рада повідомила, що громада за рік прихистила на своїх територіях більше тисячі внутрішньо переміщених людей. Й готова приймати людей і надалі. Наприклад, для цих цілей, нещодавно в приміщенні колишньої амбулаторії в селі Виноградівка, Арцизька громада облаштувала прихисток для ВПО, в якому можна одночасно розмістити до 50 людей.

Ганна Ковальова

На головному фото – Тарутинські школярі

Поділитись
Зараз читають