Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

БОЛГРАД НА ОДИН ДЕНЬ ПЕРЕТВОРИВСЯ НА СПОРТИВНУ СТОЛИЦЮ УКРАЇНСЬКОЇ БЕССАРАБІЇ З ВІЛЬНОЇ БОРОТЬБИ

27 Серпня 2022 10:20
Тетяна Терзі
БОЛГРАД НА ОДИН ДЕНЬ ПЕРЕТВОРИВСЯ НА СПОРТИВНУ СТОЛИЦЮ УКРАЇНСЬКОЇ БЕССАРАБІЇ З ВІЛЬНОЇ БОРОТЬБИ

Вже у 19 раз в нашому місті проводиться відкритий турнір з вільної боротьби до Дня міста Болград, присвячений пам’яті Івана Інзова, засновника міста. В цьому році в турнірі прийняли участь 228 учасників. Та незважаючи на таку шалену конкуренцію, місцеві борці не залишилися без нагород.

«Такий турнір – це престиж нашого міста. В Болграді славетна та давня традиція вільної боротьби. Зі спортивної школи за всі роки її існування вийшло багато чемпіонів Європи та світу. Й такі турніри, масові та відкриті, сприяють популяризації боротьби як виду спорту, та міста, в якому живе ця традиція», – розповідає «Махалі» Семен Терзі, заслужений тренер України, один з організаторів турніру.

На змагання приїхали 18 команд з України та 1 команда з м. Тараклія, Республіка Молдова.

Спортсмени боролися на двох спортивних килимах в парку біля Болградської гімназії імені Раковського. 

Турнір йшов весь день по всім правилам цього мужнього виду спорту. В результаті впертої боротьби загальнокомандну перемогу одержала Болградська ТГ, друге місце посіла команда спортсменів з Кулевчанської ТГ, а третьою стала ТГ Тарутіно.

Переможців в цей день у різних категоріях по віку та вазі було безліч, перелічимо болградських хлопців, які показали себе дуже вміло та посіли призові місця.

1 місця зайняли:

Петр Карлангач 26 кг;

Егор Дімов 42 кг;

Володимир Ромащенко 52 кг;

Олександр Башеєв 66 кг;

Даниїл Дулгеров 70 кг.

2 місця вибороли:

 Юрій Макан 35 кг;

Артам Гричанлійський 38 кг;

Микола Братов 48 кг;

Андрій Малакчі 48 кг;

Владіслав Мітєв 51 кг;

Даниїл Драгнєв 60 кг;

Владислав Сафта 62 кг;

Едуард Тодоров 65 кг;

Юрій Вдовіченко 70 кг.

3 місце посіли:

Олександр Вербанов 26 кг;

Іван Єрібакан 26 кг;

Мирослав Крепостний 35 кг;

Тарас Арнаут 38 кг;

Іван Дімов 38 кг;

Олександр Паруш 38 кг;

Михайло Білоус 45 кг;

Петро Карабуля 48 кг.

Підготували чемпіонів турніру тренери Віталій Ярим, Сергій Чебан, Вадим Дішлі, Станіслав Сафта, Семен Терзі, співробітники КУ «Спорт для всіх»

Організував турнір відділ культури молоді, туризму та спорту Борлградської міської ради. 

Переможців нагородили дипломами, медалями та грамотами, які вручили спортсменам Болградський міський голова Сергій Димитрієв та секретар міської ради Віра Ніколаєнко.

«Ми повинні проводити такі спортивні заходи, звичайно, намагатися зробити їх якомога безпечними. Турніри потрібні молодому поколінню спортсменів. І я дуже радий, що нам в цьому році вдалося це зробити, були складнощі, але ми змогли», – сказав Семен Терзі.

Саме на таких масових турнірах, коли є – глядачі, спортсмени-конкуренти з інших районів, нагороди та увага преси, у юних спортсменів й народжується жага до перемоги.

Згодом саме переможці подібних змагань через декілька років піднімуть прапор України на чемпіонатах Європи та світу. Як це не раз робили вихованці Болградської спортивної школи. І Болград, не повинен втратити цю традицію.

Також у перервах змагань свою майстерність демонстрували юні спортсмени з спортивного клубу “Бесарабський шаолінь” керівник Сергій Суслін, та спортивної секції з бразильського джіу-джитсу керівник Тетяна Колєва. 

Значну підтримку в проведенні турніру здійснила Віра Карасава з Болградського РПС та батьки спортсменів.

Автор: Серафим Савченко 

Фото: Болградська міська рада

Поділитись
Зараз читають