Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Мешканець Ізмаїльського району систематично знущається з літньої матері, але відмовляється виправлятися

06 Квітня 2024 14:00
Ганна Ковальова
Мешканець Ізмаїльського району систематично знущається з літньої матері, але відмовляється виправлятися

В Ізмаїльському районі суд визнав місцевого мешканця винним у знущанні з літньої матері та призначив йому покарання у вигляді адміністративного арешту строком на п’ять діб, а також зобов’язав пройти програму для кривдників. Однак чоловік навідріз відмовляється від проходження програми. Про це повідомили в пресслужбі Національної поліції в Одеській області.

“Покарання у вигляді адміністративного арешту чоловік відбув, але проходити програму категорично відмовився. За фактами умисного ухилення особи від проходження програми для кривдників, застосованої судом, дізнавачі територіальних підрозділів поліції розпочали провадження за ст. 390-1 Кримінального кодексу України, в рамках якого повідомили чоловіку про підозру. Обвинувальний акт вже скеровано до суду”, – йдеться в повідомленні поліції.

Кривднику загрожує кримінальне покарання у вигляді пробаційного нагляду на строк до двох років або обмеження волі на той самий строк.

ЩО ТАКЕ ПРОГРАМА ДЛЯ КРИВДНИКІВ?

Відповідно до п. 10 ч. 1. ст. 1 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» під програмою для кривдника слід розуміти комплекс заходів, що формується на основі результатів оцінки ризиків та спрямований на зміну насильницької поведінки кривдника, формування у нього нової, неагресивної психологічної моделі поведінки у приватних стосунках, відповідального ставлення до своїх вчинків та їх наслідків, зокрема до виховання дітей, викорінення дискримінаційних уявлень про соціальні ролі жінок і чоловіків.

Типова програма для кривдників затверджена Наказом Міністерства соціальної політики України від 01.10.2018 року за №1434. В рамках програми кривдники працюють з психологами або психотерапевтами, які пройшли спеціальну підготовку, курси підвищення кваліфікації та представляють суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству на локальному рівні.  Серед навичок, які особа має набути за результатами проходження корекційної програми, є: вміння контролювати власні прояви гніву та агресії, аналізувати власні дії в ситуації насильства, вирішувати будь-які ситуації без застосування насильства тощо.

Поділитись
Зараз читають