Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

«Я не готовий до таких ризиків»: керівник компанії «Нібулон» відмовився від ідеї будівництва елеватора з млином в Ізмаїлі 

14 Грудня 2023 10:00
Олександра Сергєєва
«Я не готовий до таких ризиків»: керівник компанії «Нібулон» відмовився від ідеї будівництва елеватора з млином в Ізмаїлі 

У травні 2023 року в аграрній компанії “Нібулон” заявили про намір розпочати проєкт з переробки зернових на філії «Бессарабська», що в Ізмаїльському порту. 13 грудня генеральний директор компанії Андрій Вадатурський під час ефіру Business Breakfast заявив, що компанія не готова витрачати на це кошти. Чому так сталося? 

Заява про намір будівництва елеватора з млином була зроблена до того, як на Дунайські порти розпочалися атаки дронами. Тоді керівництво вважало, що російська армія не наважиться руйнувати річкову інфраструктуру, однак зараз, коли місто, та термінал «Бессарабський» у тому числі неодноразово потрапляв під удари дронів, усі напрацювання щодо будівництва відклали у дальній кут.

«Я здивувався, що Росія наважилась бомбити дунайські порти, бо це всередині України і це важлива інфраструктура не тільки для нашої країни, а й для світу в цілому. Ми на це не розраховували тому планували. Але вже після першої атаки, у серпні, ми зрозуміли, що це не правильне рішення під час війни. Я не готовий морально і фінансово зробити великі інвестиції у такі складні часи, а потім мати прильот», – сказав гендиректор компанії. 

Він також розповів, що під час атаки на портову інфраструктуру Ізмаїла, що відбулася 23 серпня, підприємство зазнало руйнувань, на усунення яких знадобилось 46 днів. 

Нагадаємо, 15 квітня 2022 року, депутати Ізмаїльської міськради одностайно підтримали рішення про надання в оренду агрохолдингу «Нібулон» земельної ділянки в Ізмаїлі. Будівництво розпочав засновник компанії Олексій Вадатурський, якого у липні того ж року було вбито російською ракетою.

Тому завершував будівництво та запускав філію в роботу вже його син Андрій Вадатурський.

Першу баржу термінал в Ізмаїлі завантажив 15 вересня 2022 року і відтоді успішно працює, не зважаючи на обстріли портової інфраструктури міста. 

Поділитись
Зараз читають