Немає такої людини, яка не користувалася б послугами міграційної служби. Видання “Махала” зустрілося з начальницею Болградського відділу Державної міграційної служби в Одеські області Світланою Пейчевою щодо інформації про послуги, які надаються населенню. Також ми задали питання, які найчастіше цікавлять наших читачів.
“Болградським відділом міграційної служби надаються такі послуги: оформлення та обмін паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, набуття громадянства України, вклеювання фотокартки в паспорт громадянина України у формі книжечки зразка 1994 року по досягненню 25- та 45-річного віку та багато інших послуг. З повним списком послуг можна ознайомитись на офіційному сайті ДМСУ”, – наголосила Світлана Володимірівна.
За інформацією Світлани Пейчевої, найбільш популярні послуги – це оформлення паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон.
Вартість виготовлення паспорта громадянина України у формі id-картки складає 504 гривні (термін виготовлення 20 робочих днів). Також існує послуга термінового виготовлення протягом 10 робочих днів, але тоді вартість буде складати 874 гривні.
Вартість оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон – 856 гривень (термін виготовлення 20 робочих днів) та 1496 гривень терміновий (виготовлення за 7 робочих днів).
Оплатити послуги міграційної служби можна в будь-якому банку, за допомогою терміналу або онлайн.
Громадяни України, яким виповнилося 14 років повинні особисто звернутися для оформлення паспорта громадянина України у формі id-картки, та надати оригінали таких документів: свідоцтво про народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності), витяг з теріторіальної громади про реєстрацію місця проживання (за наявності), довідку про реєстрацію особи громадянином України (якщо один з батьків є громадянином іншої держави), паспорти батьків або одного з них, документ, що посвідчує особу законного представника/уповноваженої особи(опікуна чи піклувальника) та ін. Для таких громадян ця адмінпослуга є безкоштовною.Особам віком від 14 до 18 років паспорт видається зі строком дії 4 роки. Особам, яким виповнилося 18 років, паспорт громадянина України у формі картки видається зі строком дії 10 років. Отримання паспорта здійснюється особисто заявником.
Також великим попитом користується послуга з одночасного оформлення паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Це зручно та суттєво економить час людей.
Чи може один із батьків, без відома іншого, оформити паспорт громадянина України дитині для виїзду за кордон?
Для оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон дитині звертається один з батьків та надає оригінали таких документів: свідоцтво про народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності), витяг з теріторіальної громади про реєстрацію місця проживання (за наявності), довідку про реєстрацію особи громадянином України (якщо один з батьків є громадянином іншої держави), паспорти батьків або одного з них, документ, що посвідчує особу законного представника/уповноваженої особи (опікуна чи піклувальника) та ін. Присутність дитини до 12 років не обов’язкова, достатньо надати фото розміром 10*15 см. Після досягнення дитиною 12-річного віку її присутність обов’язкова як при оформленні, так і при отриманні паспорта. Після 16 років особа самостійно може звернутися для оформлення паспорта. Термін дії паспорта громадянина України для виїзду за кордон для дітей до 16 років – 4 роки, для осіб старше 16 років – 10 років.
Чи може людина не переходити на новий зразок паспорту?
Так, відмовитись від отримання паспорта нового зразка можна лише з релігійних міркувань. Для цього потрібно звернутись до суду та надати відповідну заяву. Суд приймає рішення про виготовлення паспорта громадянина України у вигляді книжечки. Потім особа з судовим рішенням звертається до органів Державної міграційної служби та отримує документ зразка 1994 року.
Чи працює електронна черга в Болградському відділі міграційної служби?
Так, звичайно, працює. Зареєструватися у чергу можна через сайт ДМСУ, в розділі Електронна Черга, де обираєте спосіб реєстрації електронної черги, регіон, послугу, яка цікавить, дату та час. Для отримання паспорта знову реєструватись в електронній черзі не потрібно.
Чи можуть громадяни України перетнути кордон за допомогою українського паспорту?
Так, але це тільки для мешканців прикордонних районів. Хто зареєстрований в Болградському районі може перетнути кордон з Молдовою за допомогою українського паспорту лише в межах 50 км від кордону.
Що робити сьогодні людині з російським громадянством, яка хоче змінити його на українське?
Повинні бути підстави для оформлення: або він народився в Україні, або проживав в Україні до 13 листопада 1991 року, або перебіває в шлюбі з громадянином України понад 3 роки, або проживає понад 5 років в Україні. Це все індивідуально, тому людині треба звернутися до відділу за консультацією. Але можу сказати, що для оформлення українського громадянства спочатку потрібно відмовитися від громадянства іншої держави.
Куди людина може звернутися, щоб отримати послуги?
Необхідно звернутись до Болградського відділу, який знаходиться за адресою: м.Болград, проспект Соборний 97-99, номер телефону 04846 42857. Графік роботи: вівторок – п’ятниця з 9:00 до 18:00, субота з з 9:00 до 16:45. Неділя та понеділок – вихідний.
Офіційний сайт Державної міграційної служби України можна знайти за цим посиланням.
Фото Валерія Гайдаржи