Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Як албанці Бессарабії вивчають українську мову

07 Лютого 2024 10:30
Валерій Гайдаржи
Як албанці Бессарабії вивчають українську мову

Щотижня в албанському селі Каракурт в приміщенні Будинку культури проходять заняття мовного клубу «Пригости мене розмовою – українською мовою». Про це повідомляє інтернет-видання “Махала”.

Як повідомила нашому виданню директорка Каракуртського БК Ганна Желяскова, мовні клуби з вивчення української мови діють в усій Василівській громаді. Ініціатором їх створення на початку минулого року виступила керівниця відділу культури, молоді та спорту Василівської громади Тетяна Беліогло.

“Наш клуб з вивчення української мови заснований десь в лютому минулого року, і діє вже понад рік. В середньому заняття відвідують приблизно 10-12 людей. Зазвичай заняття проводять вчителі української мови Каракуртського ліцею. Так склалось історично, що в нашому середовищі більшість часу люди розмовляють або мовами нацменшин, або російською. Молоде покоління вивчає, або вивчало, українську мову в школах, тому вони нею володіють. Старшому ж поколінню складніше. Саме для них ми вирішили створити мовний клуб, аби в цих людей також була змога вивчати державну мову. Я думаю, що більшість наших земляків знають українську мову, але не всі мають можливість її практикувати, оскільки немає україномовного середовища навкруги. Саме тому головною метою нашого клубу – є не тільки вивчення української мови, а й вдосконалення її одразу на практиці”, – поділилася директорка Каракуртського БК Ганна Желяскова. 

До клубу «Пригости мене розмовою – українською мовою» може доєднатись будь-хто. Заняття проводяться щоп’ятниці о 16.00 в приміщенні Каракуртського БК.

Фото: Каракуртський Будинок Культури

Поділитись
Зараз читають