Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Сьогодні – День волонтера. Як мешканці Болградського району допомагають українцям

05 Грудня 2023 15:31
Ганна Ковальова
Сьогодні – День волонтера. Як мешканці Болградського району допомагають українцям

Сьогодні в Україні святкують День волонтера. З початком повномасштабного вторгнення в Болградській громаді сформувалася невеличка, але активна волонтерська спільнота, яка усіма силами допомагає Збройним силам України.

Спеціально до цього дня інтернет-видання “Махала” пропонує підбірку статей про волонтерів Болградської громади.

В Болградському районі не припиняється волонтерський рух: що жителі громад відправляють на передову?

Найвідомішою волонтеркою в Болградській громаді є Оксана Кілафли. Жінка співпрацює з благодійним фондом “Ліга добрих справ ЮА”, який опікується потребами 88 окремого батальйону морської піхоти, який в мирний час дислокувався в Болграді. Команда волонтерів на чолі з Оксаною постійно організовують різноманітні ярмарки, лотереї, концерти та благодійні заходи, під час яких збирають кошти на потреби ЗСУ.

Більше інформації про благодійний фонд можна прочитати за посиланням. Окрім цього інтернет-видання “Махала” постійно висвітлює заходи, які організовують волонтери. Прочитати про них можна, наприклад, тут, тут або тут.

“Я не маю змоги йти воювати, проте я можу волонтерити”: історія волонтера Семена Бикова

Із початком повномасштабного вторгнення волонтерство в Україні набуло особливого значення. Від продуктів харчування і гігієни до засобів особистого захисту й техніки готували, шукали, купували і постачали на фронт жінки і чоловіки різних професій і статусів. Попри те, чоловіки нерідко стикаються зі стереотипами та упередженнями через те, що не воюють.

Власною історією з журналістами інтернет-видання «Махала» поділився Семен Биков, який з березня 2022 року займається волонтерською діяльністю.

Прочитати статтю можна за посиланням.

Волонтерка з Каракурту Любов Няглова: війна торкнеться кожного, я закликаю допомогти армії

З початку повномасштабного вторгнення колишня вчителька, а зараз волонтерка Любов Няглова з села Каракурт Василівської громади, розпочала допомагати Збройним Силам України. Майже два роки жінка не перестає активно допомагати армії та разом з односельцями показує дуже гарний приклад патріотизму та бажання скорішої перемоги. 

Про складнощі, дива, переживання та неймовірний зв’язок народу з армією “Махала” дізналася у Любові Няглової. 

Подивитися відео можна за посиланням. Окрім цього можна прочитати статтю про Любов тут.

Шлях на схід: життя на деокупованих і прифронтових територіях очима волонтера Василя Младінова (Eng)

Він дуже любить Україну і переживає за її долю. Він міг би залишитися у своєму комфортному домі закордоном, допомагати звідти країні, але він вибрав інший шлях. Зараз це шлях на схід – в деокуповані та прифронтові території, де небезпека чатує на кожному кроці.

Василь Младінов, уродженець села Каракурт Болградського району, чемпіон світу з парашутного спорту, допомагає Україні з перших днів війни. Неодноразово відвідував деокуповані території.

Прочитати статтю можна за посиланням. Окрім цього можна прочитати статтю про Василя тут.

«Волонтерство – моя терапія»: складнощі, мрії та плани 18-річної волонтерки з Болграда Лілії Биковської

Ще на початку війни рішення бути корисною для своєї країни прийняла для себе Ліля Биковська – 18-річна жителька Болграда, волонтерка та молода журналістка. 

В той самий день, коли вся Україна прокинулась від вибухів, Ліля була вдома, в Болграді. Тато дівчини з самого початку війни стоїть на захисті країни. Щоб зовсім не зійти з розуму від постійного моніторингу новин, Ліля з мамою та командою активістів вже 26 лютого розпочали волонтерську діяльність. 

Прочитати історію волонтерки можна за посиланням.

Уродженка села Табаки, волонтерка Тетяна Бондаренко, допомагає Україні з Болгарії, але мріє повернутися

Допомога людям, сльози біженців та внутрішня мотивація – про це «Махала» розмовляла з волонтеркою Тетяною Бондаренко, уродженкою села Табаки Болградської громади. Тетяна розгорнула потужну волонтерську діяльність в Болгарії з допомоги українським біженцям та військовим. 

Прочитати історію Тетяни можна за посиланням.

Як родина підприємців з Болградського району підтримує волонтерство та яким бачить майбутнє України

Сергій та Олена Пейчеви – громадські активісти, підприємці. Подружжя проживає у Болграді, а працює в селі Каракурт Василівської громади. 

До війни вони розвивали туризм,  у гостей, які відвідували Каракурт,  була популярна  албанська локація родини Пейчевих.  Після 24 лютого 2022 року родина перетворилася на волонтерів і постійно допомагають як військовим, так і переселенцям.

Прочитати історію родини Пейчевих можна за посиланням.

Чому вони обрали волонтерство? Історії дружин військових, які самостійно відвозили гуманітарні вантажі на передову

Ми розповімо вам неймовірну історію про двох жінок-волонтерок Олену Лисак та Ольгу Атанасову. Вони вже шість місяців доставляють необхідні речі бійцям Збройних сил України на передову.

Про ворожі ракети над волонтерською машиною, про подяку військовослужбовців та побоювання родичів – дівчата розповіли нашому виданню.

Прочитати статтю можна за посиланням.

Волонтерство за покликом серця: Як згуртувати людей та допомогти ЗСУ знає жителька Болграда Ніна Биковська

Для Ніни Василівни Биковської, виховательки дитячого садка, війна розпочалася 24 лютого. Вранці вона вирішила допомагати Збройним Силам України у боротьбі з окупантом. Разом із молодшою ​​дочкою Лілією вона одна з перших згуртувала навколо себе волонтерів.

Прочитати історію Ніни можна за посиланням.

Українці за кордоном: мріють про перемогу, волонтерять і думають про повернення

Інтернет-видання “Махала” готувало статтю про трьох мешканок Болградської громади, які проживають за кордоном та допомагають українцям та армії в Болгарії, Польщі та Німеччині.

Історії дівчат можна почитати за посиланням.

В Болграді зʼявилася нова волонтерська організація IBC ATION MEDEOR «BUCAK»

Напередодні Міжнародного дня волонтера, який відзначається 5 грудня, інтернет-видання “Махала” зустрілося з Валерією Солдатовою, яка розповіла про нещодавно створену волонтерську організацію.

Валерія стверджує, що в організації вона скоріше не керівник, а координатор: «Ми – волонтерська команда, працюємо на рівних, у всіх одна мета – допомогти людям».

Історію читайте за посиланням.

Волонтерство врятувало її від відчаю

Лютий цього року перевернув життя українців. З моменту вторгнення Росії на територію нашої країни всі сили були спрямовані на збереження життів. Не діяти та віддати без боротьби свою землю – це не про нас. Не змогла залишитись осторонь і керівник громадської організації «Спадщина Бессарабії» Ганна Старжевська. Робота з культурними центрами, фондами, спільнотами з популяризації бессарабської культури перетворилася на волонтерську роботу.

Прочитати статтю можна за посиланням.

Як члени громадської організації інвалідів Болграда плетуть маскувальні сітки для військовослужбовців

Члени громадської організації людей з інвалідністю “Вікторія” вже 512 днів плетуть маскувальні сітки для 88-го окремого батальйону морської піхоти та воїнів з інших підрозділів. 

“Військові стали для нас наче рідні. Коли вони приходять забирати сітку, нам достатньо побачити їх щасливі та вдячні очі, це нас мотивує робити ще більше”, – каже керівниця організації Тетяна Бажалюк.

Прочитати статті про людей з інвалідністю, які стали волонтерами, можна за цим посиланням або тут. Окрім цього інтернет-видання “Махала” окремо розповідало про чоловіків з інвалідністю, які займаються плетінням маскувальних сіток. Читайте за посиланням.

В Болграді розписують відпрацьовані гільзи і продають через аукціон для збору коштів на дрони

Керівники образотворчих гуртків Болградського центру дитячої та юнацької творчості Тамара Чемшит та Аліна Швець приєдналися до нового виду волонтерської діяльності – розпису бойових гільз, які потім виставлять на благодійних аукціонах для збору коштів на дрон для ЗСУ. 

Прочитати статтю можна за посиланням.

Як 17-річна дівчина з Болграда волонтерить у Польщі

Едіта Карамалак народилася та виросла у місті Болград. Вона найстарша з 4 дітей  у родині Карамалак. З початку повномасштабного вторгнення ворога на територію нашої країни родина Карамалак прийняла для себе рішення покинути Україну. 

Яку діяльність розгорнули українці в Польщі читайте за посиланням.

Поділитись
Зараз читають