Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

В БОЛГРАДСЬКОМУ РАЙОНІ НЕ ПРИПИНЯЄТЬСЯ ВОЛОНТЕРСЬКИЙ РУХ: ЩО ЖИТЕЛІ ГРОМАД ВІДПРАВЛЯЮТЬ НА ПЕРЕДОВУ

25 Січня 2023 16:52
Софія Чебан
В БОЛГРАДСЬКОМУ РАЙОНІ НЕ ПРИПИНЯЄТЬСЯ ВОЛОНТЕРСЬКИЙ РУХ: ЩО ЖИТЕЛІ ГРОМАД ВІДПРАВЛЯЮТЬ НА ПЕРЕДОВУ

В Болградському районі багато волонтерів, які активно проводять свою діяльність та допомагають нашим захисникам. Для роботи зі збору коштів вони використовують будь-яку можливість. 

Мова йде не тільки про спеціально організовані благодійні акції, але й про масові заходи – концерти, вистави. 

Так, нещодавно в Болграді відбулася  вистава  театральної студії “Онгъл”, на якій збирали кошти для ЗСУ. Збір коштів відбувався також  під час концерту в Болграді, присвяченому Дню Соборності України. За два проведені заходи вдалося зібрати 3 тисячі гривен. Про це виданню розповіли в КЗ Болградської міської ради  “Центр культури та дозвілля”. Кошти передані відомій в Болграді волонтерці Оксані Кілафли. 

На підтримку  88-го батальйону морської піхоти вона розпочала продаж календарів, кошти від продажу підуть на закриття  потреб військових та закупівлю чергового дрону. Його можна придбати за 1 тисячу грн. 

Які потреби у наших хлопців на передовій і яка необхідна допомога? Це питання ми задали Оксані  Кілафли. Дійсно, допомога на фронті потрібна завжди. Так, сьогодні одна з потреб – це дрон з гарною камерою. Він коштує 100-120 тисяч гривен. Звичайний дрон не дозволяє чітко бачити позиції противника.

«Дрон – це очі наших хлопців на ворожих позиціях. Аеророзвідка зберігає їм життя. Але й збивають дрони часто, тому потреба в них є завжди», – повідомила Оксана нашому виданню. А ще вона не вважає себе волонтером, а просто хоче зробити щось корисне для військових. «Хто хоче волонтери, хоче допомогти, але не знає як  – звертаються до мене. Мені приємно, що я  не одна, всі наші люди – це моя організація. Мені приємно, що у  мене великий кредит довіри, але це й велика відповідальність. А ще мені весь час здається, що ми робимо замало для військових на фронті», – поділилася Оксана. 

На жаль, збір коштів проходить важко. Якби кожен працюючий хоча б один раз на місяць перерахував в  Благодійний Фонд 50-100 гривен, то дрон вже купили б.

Але Оксана розповіла, що робота з різної  допомоги військовим не припиняється. Так, нещодавно жителька Болграда  Кир’янова Ванда Казимирівна передала військовим дев’ять пар  шкарпеток з вовни, які вона сама зв’язала.

Продовжується робота з плетіння сіток. Оксана замовляє основу для сітки, яка коштує 8 тисяч грн. в м.Харков. В  КЗ «Центр культури і дозвілля», корпус №2 продовжують робити  сітки. Сьогодні вони переважно білого кольору. Як і раніше є велика потреба в робочих руках і матеріалах. Два рази на місяць матеріал для сіток надає місцевий магазин секунд-хенду. Але волонтерка звертається з проханням приносити білі старі речі, бо їх не вистачає. А ще потрібен обігрівач, бо працювати у верхньому одязі незручно.

Вчора готову сітку передали військовим на Донецький напрямок. І Оксана дуже тішиться з цього. А загалом скільки тих сіток вже було – навіть, не може згадати. Їх передали не тільки 88-му батальйону морської піхоти, а й прикордонникам, теробороні.

До роботи з плетіння сіток долучився Криничненський ліцей, там працюють в приміщенні учбового закладу. 

Волонтерка звернулася з проханням до людей приносити віск, або парафін. Родина Докових з Болграда робить окопні свічки. Вони дуже потрібні на передовій.

«Наші хлопці завдяки свічкам  і зігрітися можуть, і їжу підігріти. Бо розтопити буржуйку не завжди можна, щоб себе не видати», – розповіла Оксана. 

«Для нас усіх важливо, щоб Україна якнайшвидше перемогла і наші хлопці повернулися живими додому, для цього ми зробимо усе можливе і навіть неможливе», – пояснює жінка з активною позицією.

Сьогодні долучитися до збору коштів може кожний. Можна купити календар, який присвячений 88-му батальону морської піхоти, можна перерахувати кошти на рахунок Благодійного Фонду “Ліга добрих справ ЮА”.

Тетяна Терзі

Фото зі сторінки Facebook Оксани Кілафли

Поділитись
Зараз читають