Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Ізмаїльський військово-історичний музейний комплекс поповнився новими експонатами, які об’єднали війну і творчість

08 Січня 2024 13:15
Валерій Гайдаржи
Ізмаїльський військово-історичний музейний комплекс поповнився новими експонатами, які об’єднали війну і творчість

З початку 2024 року Ізмаїльський військово-історичний музейний комплекс, завдяки запровадженому проєкту “Українська арт-зброя”, отримав вісім розмальованих гільз. Про це повідомляється на офіційній сторінці військово-історичного музейного комплексу.

Першу в цьому році розмальовану гільзу музей отримав від майстрині Наталії Безсонової з міста Чугуїв Харківської області. 

“З початком повномасштабної війни художниця почала вивчати Петриківський розпис. І хоча Наталія Безсонова не вчилася у художніх закладах, вона приклад того, що стати художницею потрібен лише 1% таланту і 99% наполегливої щоденної праці. Дякуємо майстрині за безцінні зусилля праці і за роботу для Ізмаїльського військово-історичного музейного комплексу”,- зазначили на сторінці музейного комплексу

Наступну гільзу музей отримав від Олени Правдиної з селища Іванків Київської області. ЇЇ арт-об’єкт під назвою “Пам’ять Душі. Іванківщина» має важливий і значущий сюжет та власну історію. Олена за фахом вихователь дошкільного закладу, але в її сім’ї малюють всі: мама, сестри, донька. Здебільшого майстриня малює рослинні орнаменти, квіти, які символізують життя.

Художниця Наталія Жук вирішила надіслала до музею чотири розмальовані гільзи. Кожна гільза позначає окрему пору року: золота осінь – пора роздумів і меланхолії; зима несе багато свят, і можливо “Українське Сонце” зійде вже цієї зими; весна – пора народження і пробудження; літо – гаряча пора, жнива і збір урожаю. 

“На гільзах Наталія Жук малювала вперше. Творчість для майстрині – це інструмент, який надихає і лікує. Багато робіт Наталії Жук розійшлися по країні, знайшли свої домівки. Дякуємо майстрині за таку оригінальну ідею і за професійну майстерність”, – повідомили на сторінці музейного комплексу. 

До проєкту “Українська арт-зброя” також долучилась майстриня Наталя Лазарєва з міста Суми. У 2003 році майстриня здобула освіту в вищому училищі мистецтв та культури ім. Бортнянського. До розпису гільз майстриня доєдналась влітку 2023 року. 

Майстриня Наталія Лазарєва не змогла стояти осторонь війни, особливо коли родичі, знайомі, учні потребують допомоги на фронті. Грошей вчителі заробляють мало, тому майстриня допомогає тим, чим може – творчістю. Велика подяка майстрині за приклад активної громадянської позиції і за надіслану гільзу до нашого музейного комплексу”,- зазначили в дописі групи музейного комплексу.

Вчора музейний комплекс отримав гільзу від майстрині Анастасії Пономарьова з міста Хмельницький. Подарована гільза калібром 122 мм розмальована в стилі Таврійського (Причорноморського) розпису з сюжетом, присвяченим Ізмаїлу, з його перлиною – Покровським собором.

Довідково. «Українська арт-зброя» – всеукраїнський проєкт, створений Ізмаїльським військово-історичним музейним комплексом у жовтні 2023 року з метою збереження та поширення нового напрямку мистецтва – розпису артефактів війни. Така творчість стала окремим напрямком мистецтва для України й унікальним для всього світу. Проєкт вже об’єднав близько 200 майстрів і майстринь з різних куточків України. Близько 60 із них долучилися до розмальовування вперше. 

Фото Ізмаїльського військово-історичного музейного комплексу

Поділитись
Зараз читають