Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

«Щоб наші синочки на фронті зігрілися»: у Котловинському ліцеї регулярно проводять акції на підтримку ЗСУ

08 Січня 2024 11:30
Микола Григораш
«Щоб наші синочки на фронті зігрілися»: у Котловинському ліцеї регулярно проводять акції на підтримку ЗСУ

Напередодні нового року Котловинський ліцей Ренійської громади відправив чергову посилку бійцям 1-ї роти 88-го окремого батальйону морської піхоти ЗСУ. Інформація про це була розміщена на сторінці навчального закладу у Фейсбуці.

Учні, вчителі та працівники ліцею, а також кілька мешканців Котловини придбали для наших воїнів термобілизну, грілки для зігрівання рук та ніг, каву, а також сплели браслети виживання та відправили їм смакоти – домашню випічку!

«Шановні захисники! Ми вдячні вам за ваш героїзм та відвагу! Ви – наші обереги, ви – наша надія, ви – наша віра! Бережіть себе! Тільки разом до Перемоги! Завдяки Новій пошті (НП Гуманітарна) посилку надіслали безкоштовно, за це ми дуже вдячні!», – наголошується у повідомленні.

Зазначимо, що в Котловині волонтерська діяльність набула великого розмаху ще з початку війни, і ініціатором виступив саме ліцей (тоді ще школа). Однією з перших волонтерських акцій, вона пройшла восени 2022 року, стало в’язання теплих шкарпеток для наших воїнів.

«У цьому напрямку ми справді дуже багато роботи проводимо. Так, школа (учнівський парламент на чолі з педагогом-організатором Оксаною Парфіровою) ініціювала акцію «Тепла любов для ЗСУ», а взяло в ній участь усе село. Хтось приніс нитки, хтось здав гроші на їх придбання, хтось в’яже… У в’язанні шкарпеток взяла участь 41 котловинська жінка різного віку. Найстарша, 87-річна Пелагея Георгіївна Касаджик, пов’язала 7 пар. А серед тих, хто пов’язав велику кількість, заступник директора школи Лілія Долапчи – 17 пар. Багато людей відгукнулися, навіть ті, які не вміли в’язати, вони теж прийшли. Лілія Федорівна давала майстер-клас, навчала їх і вони навчилися, і хоч по одній парі, та зв’язали. І все це для наших захисників, які часом цілодобово сидять у холодних сирих окопах», – розповіла в одному з інтерв’ю автору цих рядків директор Котловинського ліцею Прасковія Долапчи.

Всього тоді було пов’язано 123 пари хлопчачих носків, які були відправлені військовослужбовцям 36-ї окремої бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського та бійцям35-ї окремої бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Остроградського. До кожної посилки зі носками поклали малюнки, які намалювали учні школи для підтримки наших бійців.

«Хочу особливо наголосити, що вся ця велика робота велася разом із колективами сільського Будинку культури, дитячого садка «Джерельце», сільської лікарської амбулаторії, підприємцями села та парафіянами Свято-Успенської церкви на чолі з батюшкою, о. Андрієм (Капсамун). Матінка зі свого боку теж організувала жінок на в’язання шкарпеток», – додала директорка.

Крім цього, в рамках акції «Тепла любов для ЗСУ» деякі котловинці, а саме Євгенія Червен, Марія Крістін, Софія Богданова-Цонкова вирішили обійти вулиці села, заходили до кожного будинку.

«Хтось давав нитки, хтось уже готові вироби, хтось гроші. Пенсіонери давали і 20 гривень, і 30, і 200, і 500 – хто скільки міг. І в цьому виявлялися душевність, людяність і, звичайно, любов до своєї батьківщини, бо якби не любили свою батьківщину, люди не відгукнулися б. До мене підходили деякі бабусі-пенсіонерки і говорили: «Прасковія Яківно, я чула, що ви збираєте гроші, ми теж хочемо дати, щоб наші синочки на фронті зігрілися». Знаєте, як це за душу торкається? Я просто пишаюся своїми односельцями! За їхню ось таку активну громадянську позицію. Людині 80 років, а вона в’яже шкарпетки. Вона ж могла б цього не робити, і ніхто її не змусив би. Але ні, вона каже собі: я зв’яжу, щоб вони хоч ноги свої трошки зігріли і нехай швидше перемагають і повертаються додому живими та здоровими. І це дорогого коштує», – розповіла тоді Прасковія Долапчи.

Поділитись
Зараз читають