Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Колядники Саратщини зібрали понад 50 тисяч гривень для ЗСУ (Фото, відео)

08 Січня 2024 10:00
Алла Корінь
Колядники Саратщини зібрали понад 50 тисяч гривень для ЗСУ (Фото, відео)

Протягом усіх зимових святок, починаючи зі Святвечора 24 грудня, у підприємствах, організаціях, закладах Сарати радо зустрічали гурт православної молоді, що приходив до колективів з величальними піснями, різдвяними колядками та новорічними щедрівками. Вже не перші різдвяно-новорічні свята то тут, то там у селищі лунають українські традиційні колядки та щедрівки, а цього року колективи наввипередки запрошували гурт до себе, аби навіть у воєнну лиху годину відчути свято. 

Цього року в гурту була особлива місія – збір донатів на допомогу ЗСУ. І вона вдалася – 52 664 гривні зібрали щедрувальники під час святкових посівань і привітань тільки 1-2 січня! 

3 600 гривень, наколядованих творчим колективом 25 грудня, на Різдво Христове, разом зі збором від 1 січня, який склав 31 429 гривень (разом у підсумку 35 029 гривень)  було перераховано до волонтерського збору “Новорічний” на придбання автівки земляку з села Долинка, військовослужбовцю 9-го окремого стрілецького батальйону Андрію Паркарю та його побратимам. Крім того, учасниця гурту Марія Приймак організувала новорічний збір коштів в Інстаграмі, куди надійшло 2 340 гривень. 

Учасники гурту заслуговують, щоб їх знали в обличчя та поіменно: це студентки вишів – Одеського національного університету імені І. Мечникова Марія Приймак та Одеського національного економічного університету Анастасія Бородіна, учні Саратського ліцею сестрички Кисіолар Ада (1-Б клас) і Євангеліна (3-А кл.), Сашко Райнов (4-Б кл.), Софія Шіман (5-Б кл.), Єва Такой і Ліза Москаленко (8-Г1 кл.), Ігор Владов (10-А кл.). Керівник гурту, ініціатор ідеї та проєкту – начальник відділу культури та туризму Саратської селищної ради, громадський активіст Анатолій Сухарський. 

В організації щедрування творчому колективу допомагали Оксана Кисіолар, Катерина Бойштян, працівники селищного будинку культури та дитячої мистецької школи. А господині кафе “Шу-шу”(“Івушка”) пригостили щедрувальників традиційним смачним обідом.

Поділитись
Зараз читають