Про це “Махалі” розповіла виконувач обов’язків головного лікаря Болградського районного Центру первинної медико-санітарної допомоги Ольга Кара.
“Один-два випадки на день та до десяти випадків на тиждень позитивних тестів на COVID-19 реєструють медики Болграда та Болградського району. Це поки не так багато, як у сусідньому місті Ізмаїлі, але вже змушує насторожитися та вжити заходів щодо недопущення поширення захворювання”, – зазначила лікарка.
За її словами, на спалах інфекції в Ізмаїлі впливає велике скупчення людей, зокрема у громадському транспорті, різних розважальних центрах, на відміну від Болграда.
“Є висока ймовірність, що спалах дійде і до Болграда, Болградського району, чимало жителів якого їздять в Ізмаїл. Тому дуже важливо вже зараз пройти процедуру вакцинації та ревакцинації. Для цього в структурних підрозділах ЦПМСП є два види вакцин “Коронавак” та “Пфайзер”, – закликала Ольга Кара.
Закликала лікар не нехтувати і бустерною дозою вакцинації від “ковіду”.
“В Україні дозволили введення другої бустерної дози вакцини проти COVID-19 всім людям віком від 60 років, а також людям 18-59 років із хронічними хворобами, що сприяє посиленню імунітету. Додаткова бустерна доза ставиться через 4-6 місяців після першої”, – наголосила в. о. головного лікаря Центру.
Нагадала Ольга Кара і про важливість заходів безпеки для недопущення поширення “ковіду”.
“Насамперед, це дотримання маскового режиму, скорочення часу перебування у місцях найбільшого зосередження людей, менше контактів, оскільки серед нас може бути чимало носіїв інфекції. Ну і найголовніше – якщо захворіли, то не займатися самолікуванням, а звертатися за допомогою до свого сімейного лікаря”, – наголосила медик.
Алла Каріза