Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Влада Гагаузії зібралась обговорити конфлікт між автономією та Молдовою: журналістів агресивно вигнали з зали засідань

09 Квітня 2024 18:03
Олександра Сергєєва
Влада Гагаузії зібралась обговорити конфлікт між автономією та Молдовою: журналістів агресивно вигнали з зали засідань

Останнім часом між Гагаузією та керівництвом Молдови розпалюються відносини. Територіальне об’єднання звинувачує центральну владу в спробах відібрати у них повноваження та перетворити автономію на звичайний район Молдови. Про це повідомило молдовське видання News Maker.

Для обговорення проблеми башкан Гагаузії Євгенія Гуцул скликала депутатів Народних зборів Гагаузії (НСГ), представників Виконкому, мерського корпусу та Раду Старійшин Гагаузії.

Під час промови вона розкритикувала центральну владу і заявила, що партія PAS та президент Майя Санду хочуть ліквідувати автономію.

«Цю ідею вже відкрито озвучують депутати та рекламують наближені до них псевдоексперти та ЗМІ. На мій глибокий жаль, у нас в автономії є діячі, які за гранти намагаються переконати гагаузів, що жодна автономія їм не потрібна, а вистачить і звичайного району», – сказала Гуцул.

Башкан наголосила, що однією із причин нинішньої зустрічі стала судова реформа, яка пропонує передати Апеляційну палату Комрата у підпорядкуванні Кагулу, а суд Вулканешт також віднести до юрисдикції Кагула.

Заступник голови НРГ Георгій Лейчу та голова НРГ Дмитро Костянтинов підтримали її думку та також розкритикували  центральну владу ізвинуватив її у позбавленні автономії повноважень.

Після цього журналістів вигнали з зали. У кореспондентки одного з видань депутат в агресивній формі вирвав з рук телефон. Такий вчинок обґрунтували тим, що це було зроблено для того, щоб усі висловлювалися щиро, а не для того, щоби хтось декларував те, що має потрапити до преси.

Мер Комрата Сергій Анастастов на нападки Гагаузії сказав, що влада автономії має налагоджувати відносини з центральною владою Молдови.

Нагадаємо, конфлікт між Гагаузією та Молдовою назріває вже певний час. Нещодавно башкан Гагаузії навіть приїздила до Москви, що попросити Росію надати підтримку автономії. Такий вчинок дуже обурив українських гагаузів, що мешкають на території Бессарабії.

Поділитись
Зараз читають