Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Гагаузів України обурив візит башкана Гагаузії до Москви

07 Березня 2024 15:00
Тетяна Терзі
Гагаузів України обурив візит башкана Гагаузії до Москви

Башкан Гагаузії Євгенія Гуцул, яка перебуває в Росії, повідомила 6 березня, що зустрілася з Путіним, і виклала фотографію, на якій тисне руку російському диктатору. Про це повідомляє видання  Nokta.

Гуцул знову поскаржилася на нібито беззаконні дії Кишинева щодо Гагаузії та зазначила, що російський диктатор «пообіцяв надати підтримку автономії та народу у відстоюванні прав, повноважень та позицій на міжнародній арені».

В.о. генпрокурора Іон Мунтяну в ефірі Jurnal TV, коментуючи зустріч Гуцул та Путіна, зазначив, що кримінальна справа, в якій фігурує башкан, знаходиться на завершальній стадії.

«У відносно короткі терміни буде ухвалено рішення у цій справі. Кримінальну справу передано до суду – ми перебуваємо на стадії подання матеріалів кримінального розслідування. На наш погляд, накопичено достатньо доказів, що підтверджують причетність пані Гуцул до кримінальних справ», — сказав він.

Гуцул фігурує у кримінальній справі щодо незаконного фінансування неконституційної партії «Шор».

Гагаузів України обурив візит башкана до росії. Коментар з цього приводу надав і голова Асоціації гагаузів України Юрій Дімчогло. Він написав трьома мовами, щоб достукатися до гагаузів Молдови.

«Керівництво Гагаузької автономії, Республіки Молдова в особі подібності башкана Євгенії Гуцул, після доведення регіону до економічного банкрутства, тепер зайнялося політичним крахом Гагаузії, йдучи на поводу гоп-стопників (злочинця Шора), які пограбували Молдову, а тепер підсіли на криваві рублі російських вбивць», – прокоментував Юрій Дімчогло.

Під постом Юрія Дімчогло багато гагаузів зазначило, що в Україну «руський мир» приніс кров і смерть. Люди почали застерігати гагаузів Молдови від необдуманих кроків.

Головне фото видання  Nokta.

Поділитись
Зараз читають