Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Невизнане Придністров’я попросило у Росії “захисту від тиску Молдови”: подробиці

28 Лютого 2024 17:07
Олександра Сергєєва
Невизнане Придністров’я попросило у Росії “захисту від тиску Молдови”: подробиці

Сьогодні, 28 лютого, у Тирасполі відбувся VII з’їзд депутатів невизнаної Придністровської Молдавської Республіки, під час якого вони звинуватили Молдову у розв’язанні економічної війни та попросили захисту у РФ. Про це повідомило місцеве видання “Новости Приднестровья”.

Вони звинувачують Молдову у застосуванні блокадно-обмежувальних мір, небажанні йти на перемовини, у завищувані митних пошлін, через що страждає бізнес, а також звинуватили у дискримінації.  

Окрім Росії, депутати звернулися до ООН, щоб та припинила «порушення Молдовою прав і свобод громадян Придністров’я». На їхню думку, провокації можуть призвести «до ескалації напруженості». У документі згадують ОБСЄ, Міжпарламентську асамблею СНД, парламент ЄС і Міжнародний комітет Червоного Хреста.

Депутати просять забезпечити цивілізоване врегулювання «конфлікту», під яким мається на увазі нібито «тиск Молдови» на регіон.

Зазначимо, чутки про те, що ПМР збирається звернутися до Росії, почали з’являтися ще декілька тижнів тому. Тоді вважалося, що Придністров’я може попросити Росію прийняти їх до складу Федерації, однак цього не сталося, як і повідомляло Головне управління розвідки України. Як зазначається у зверненні, вони хочуть бути незалежними. 

Поділитись
Зараз читають