Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

З початку війни окупанти атакували Одеську область 299 разів: подивитися наслідки атак приїхала представниця Міжнародного кримінального суду

11 Червня 2024 11:49
Олександра Сергєєва
З початку війни окупанти атакували Одеську область 299 разів: подивитися наслідки атак приїхала представниця Міжнародного кримінального суду

Одеську область відвідали Генеральний прокурор України Андрій Костін та керівниця розслідувань міжнародних злочинів, вчинених в Україні, Бренда Голліс, де разом оглянули місця російських обстрілів. Скільки об’єктів було уражено та скільки життів втратила Одещина через війну, розповість “Махала” з посиланням на Офіс генерального прокурора. 

Наразі задокументовано та розслідується 299 фактів обстрілу об’єктів цивільної та критичної інфраструктури міста Одеси та Одеської області.

Портова та аграрна інфраструктура була атакована 21 раз. Атак зазнали не лише великі порти, такі як в Одесі, Чорноморську та Южному, а також всі порти на Дунаї – Рені, Ізмаїл, Усть-Дунайськ та Білгород-Дністровський. Внаслідок цих атак загинуло 6 людей, ще 30 отримали поранення. 

Внаслідок атак по цивільній інфраструктурі було знищено та пошкоджено понад 8000 житлових квартир, приватних будинків, навчальних закладів, закладів громадського харчування, баз відпочинку в прибережній зоні, складських приміщень підприємств та господарств, торговельних павільйонів у прибрежній зоні, торговий комплекс «7 км», а також десятиповерхова будівля бізнес-центру. Внаслідок ударів загинуло 115 цивільних, серед них 10 дітей.

Також на території міста Одеса внаслідок атак було пошкоджено об’єкти культурної спадщини:  Одеський Спасо-Преображенський кафедральний собор, будівлі Свято-Іверського чоловічого монастиря та понад 30 будівель у м. Одесі, які є пам’ятками архітектури ХIX-XX сторіччя.

с

Генпрокурор Андрій Костін та представниця Офісу прокурора МКС Бренда Голліс оглянули місця російських атак, а після цього провели нараду щодо протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту.

Андрій Костін наголосив на важливості забезпечення правоохоронцями якісного збору доказів воєнних злочинів. Він запевнив, що команда МКС матиме максимальну підтримку у забезпеченні доступу до місць вчинення воєнних злочинів, матеріалів національних розслідувань. 

Поділитись
Зараз читають