Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

В Одеській області ТЦК мобілізував хворого на епілепсію, а він помер у перший же день служби: прокуратура розпочала розслідування

07 Серпня 2023 17:12
Олександра Сергєєва
В Одеській області ТЦК мобілізував хворого на епілепсію, а він помер у перший же день служби: прокуратура розпочала розслідування

Чоловік, не зважаючи на вади здоров’я, легко пройшов медкомісію та був доправлений на навчання. Одразу після прибуття до військової частини у Бориса, мешканця смт Ширяєво, стався епілептичний припадок, внаслідок якого чоловік помер. Про це повідомили у Спеціалізованій прокуратурі у сфері оборони Півдня. 

Про жахливу службову недбалість з боку працівників ТЦК розповіли у соцмережах мешканці села. Історія швидко набрала розголосу та обурила мешканців не тільки Одещини, а й усієї країни. На інцидент відреагували у ОВА, в ОК «Південь» та у прокуратурі. 

29-річний Борис Глушак був інвалідом дитинства. Працював на ринку – його знали усі мешканці міста, адже він завжди підіймав їм настрій, розповідав жарти та бажав гарного дня. Повістку йому було вручено саме на робочому місці. 

Чоловік одразу після цього з’явився у військкомат, навіть не маючи при собі паспорта. Там він за лічені хвилини пройшов комісію і був визнаний здоровим і придатним до військової служби. Через кілька годин його вже повезли до військової частини.

На тлі стресу в першу ж ніч у Бориса стався напад епілепсії, під час якого він помер. Медики частини не змогли йому допомогти.

В оперативному командуванні «Південь» журналістам видання “Інтент” розповіли, що питання про те, яким чином людину з інвалідністю визнали здоровою і вона опинилася в лавах Збройних Сил, «потрібно ставити лікарям».

«Рішення було медичної комісії. ТЦК прийняв документи від медиків, що здоровий і придатний. А комісію пройшов у лікарні, тому й коментувати мають вони», — заявила начальниця об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк.

Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Південного регіону розпочала кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 4 ст. 425 КК України щодо можливого недбалого ставлення до військової служби службових осіб.

Під час досудового розслідування слідчі перевіряють законність призову на військову службу громадянина з урахуванням стану його здоров’я. Також слідчі перевіряють своєчасність надання військовослужбовцю кваліфікованої невідкладної медичної допомоги після приступу епілепсії.

Після початку розслідування ситуацію прокоментував і голова Одеської ОВА Олег Кіпер. 

«Смерть мобілізованого на військову службу юнака з вадами здоров’я у будь-якої свідомої людини викликає шок. У мене так само, як і у суспільства, багато запитань «чому?» до тих службових осіб, які прийняли це фатальне рішення. Але як очільник ОВА я маю дочекатися офіційних результатів слідства і правової оцінки дій службових осіб Березівського ТЦК, які проводить Спеціалізована військова прокуратура Одеської області у рамках кримінального провадження. Я переконаний, що усі винні мають бути покарані. Публічно. Співчуваю рідним і близьким Бориса. На жаль, цю непоправну втрату не компенсує навіть покарання винних», – написав Олег Кіпер.

Поділитись
Зараз читають