Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Росіяни не контролюють Бахмут: у ЗСУ спростували повідомлення про відведення військ, а заступник мера розповів на що схоже місто сьогодні

05 Березня 2023 08:50
Ганна Ковальова
Росіяни не контролюють Бахмут: у ЗСУ спростували повідомлення про відведення військ, а заступник мера розповів на що схоже місто сьогодні

Речник Східного угруповання військ Сергій Череватий повідомив, що російські окупаційні війська не встановили контроль над Бахмутом Донецької області. Масового відведення українських військ з міста, про яке вчора “гуділи” всі російські ЗМІ, не відбувається.

Бої в Бахмуті ведуться більше на околицях, а саме місто контролюється українськими Силами оборони: Збройними силами України, Прикордонною службою та Національною гвардією. Масового відведення українських військ також не відбувається”, – наголосив він у коментарі CNN, передає Уніан.

Череватий додав, що українські війська проводять контрольовану, планову ротацію позицій у Бахмуті. Він наголосив, що станом на суботу, 4 березня 2023 року, бойові дії велися навколо Бахмута, у селах Васюківка та Дубово-Василівка на північ від міста, а також у селах Іванівське та Богданівка на захід від нього.

Лише поблизу Бахмута відбувся 21 ворожий обстріл із застосуванням різних артилерійських систем та РСЗВ, а також 9 бойових зіткнень. Всього на цьому фронті відбувся 131 обстріл та 38 бойових зіткнень”, – зазначив речник Східного угруповання військ.

Череватий також повідомив, що станом на вечір вчорашнього дня ліквідовано понад 150 російських окупантів. 239 загарбників отримали поранення, а троє – потрапили у полон.

Тактика випаленої землі: заступник мера Бахмута розповів, на що росіяни перетворили місто

Заступник мера Бахмута Олександр Марченко в коментарі Бі-бі-сі описав, на що росіяни перетворили колись велике місто.

“Воно практично знищене. Не залишилося жодної цілої будівлі. Росіяни обстрілюють все, – зазначив Марченко. – У них немає мети зберегти місто. Єдина їхня мета – це вбивство людей, геноцид українського народу”.

Як зазначив Марченко,“тактика, яку використовують росіяни, це тактика випаленої землі і вони хочуть знищити Бахмут, як знищили Маріуполь”.

За його словами, в Бахмуті залишаються 4-4,5 тис. цивільних (до війни населення міста становило близько 75 тис. осіб). Вони живуть в укриттях, без газу, електрики та води.

При цьому заступник міського голови висловив упевненість, що не слід поступитися росіянам ні дюймом української землі. “Причина, з якої ми не повинні віддавати їм в тому, що повернути контроль після захоплення росіянами буде дуже складно”, – пояснив він.

Поділитись
Зараз читають