Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Ренійці провели в останню путь 22-річного Романа Маргазу, який загинув на Донеччині (Репортаж)

16 Березня 2024 18:29
Микола Григораш
Ренійці провели в останню путь 22-річного Романа Маргазу, який загинув на Донеччині (Репортаж)

До рідного міста Рені на щиті повернувся військовослужбовець ЗСУ, молодший сержант Роман Маргаза, який загинув на фронті на Донецькому напрямку. Коли 22-річний воїн перестав виходити на зв’язок, він був оголошений безвісти зниклим і в його рідних та близьких до останнього теплилася надія, що Роман знайдеться живим. Але, на жаль, дива не сталося… Сьогодні ренійці попрощалися із земляком-героєм і провели його в останню путь.

Жителі міста живим коридором супроводжували труну з тілом покійного воїна від його будинку на вулиці Козацькій та по вул. Болградській до міської площі, де також зібралися городяни. Коли траурна процесія в’їжджала на площу, присутні схилили коліна, розгорнули державні прапори та у скорботі схилили голови. Труну несли на плечах побратими Романа.

Процесія обійшла сквер і зупинилася біля сцени на площі. Оскільки сім’я загиблого воїна сповідує релігію адвентистів сьомого дня, традиційне в таких випадках відспівування в православному храмі не проводилося. З прощальним словом біля труни покійного до його батьків, рідних, близьких та всіх присутніх звернувся пастор церкви АСД. Він подякував усім, хто прийшов сьогодні, щоб підтримати сім’ю Маргаза в цю скорботну для неї годину.

Не можна було без болю в серці дивитись на маму Романа, Олену Іванівну. Кілька днів тому вона давала мені інтерв’ю і дуже сподівалася, що публікація на нашому сайті допоможе у пошуках її сина, а вже сьогодні вона схилилася у скорботному мовчанні над його труною, який лежав в неї як живий. Такими є межі буття нашого життя. Такі жорстокі реалії цієї війни…

Коли процесія ще йшла площею, Олена Іванівна, побачивши мене, знайшла в собі сили підійти і подякувати за матеріал, який я підготував про її сина (прочитати його можна за посиланням). Сильна жінка, яка виховала сина-героя, справжнього чоловіка, захисника свободи та незалежності своєї рідної України. Низький їй уклін, Матері з великої літери.

На момент прощання з Романом плакали і дорослі, і молодь. Молодий воїн мав багато друзів. Він був дуже товариським, життєрадісним. Керівник Центру позашкільної освіти «Перлина» Ірина Тимошевська написала на своїй сторінці у Фейсбуці: «Ромка… Був у моїй команді КВК. Невимовний біль і сум… Важко повірити в це. У нашій пам’яті назавжди усміхнений і позитивний. Про Рому збережемо світлі спогади у своїх серцях. Вічний спокій Герою! Низький уклін вірному сину України».

Мешканка міста Валентина Буценко розповіла, що Рома дружив із її сином Вадимом Кара, часто бував у них удома. «Світлий хлопчик, з чистою душею, зовсім ще дитина», – зі сльозами на очах сказала вона. А сам Вадим опублікував на своїй сторінці в цій ж соцмережі спільні фото з Романом Маргазою та ще одним своїм другом, Романом Гаврилюком, який також загинув на фронті, і підписав: «Для мене ви герої! Достойні сини своїх батьків! Спочиваймо зі світом, друзі, ми помстимося за кожного з вас втричі».

Романа Маргазу поховано на міському цвинтарі, на Алеї Слави. Наші щирі співчуття сім’ї через важку, непоправну втрату. Світла пам’ять воїну. Він завжди житиме в наших серцях.

Поділитись
Зараз читають