Інтернет-видання Бессарабії
Пошук

Памʼяті тих, кого вбила Росія: Сайтарли Іван

19 Грудня 2023 09:00
Лілія Биковська
Памʼяті тих, кого вбила Росія: Сайтарли Іван

Щоранку о 09:00 в Україні оголошено загальнонаціональну хвилину мовчання. Кожен ранок ми згадуємо всіх загиблих внаслідок збройної агресії Російської Федерації.

Сьогодні згадуємо уродженця села Владичень Болградського району Сайтарли Івана Івановича, який загинув від рук російських окупантів у червні 2023 року. 

Іван народився 6 листопада 1993 року. У Владичені закінчив школу. Після її завершення отримав спеціальність фельдшера в Білгород-Дністровському медичному фаховому коледжі.

В листопаді 2014 року Іван добровольцем пішов захищати Україну на Донбасі, потрапивши в підрозділ Воєнно-морських сил ЗСУ. Іван понад три роки провів в армії, захищав Донецьку та Луганську області, звільняв Маріуполь. За цей час кілька разів був поранений.

У 2018 році захисник повернувся до цивільного життя і втілив свою дитячу мрію в реальність – став працювати водолазом на одному з підприємств у Миколаєві. Але після початку повномасштабного вторгнення Іван добровільно записався до лав 123-ї бригади територіальної оборони ЗСУ. Там він служив розвідником, звільняв Миколаївську та Херсонську області.

Загинув захисник 21 червня 2023 року. Під час бойового завдання до човна, де він був, потрапив ворожий снаряд. Після цього його вважали зниклим безвісти.

Родичі та друзі вірили, що Іван зумів вибратися з човна, і, можливо, перебуває в полоні. Але 5 жовтня сім’ї Івана повідомили страшну звістку. 

8 жовтня відбулося прощання з воїном в його рідному селі. Поховали Івана на місцевому цвинтарі.

На стелі рідного навчального закладу встановили меморіальну дошку в памʼять про загиблого захисника.

Поділитись
Зараз читають